Nokia’nın ismi değişiyor

Cep Telefonu
Microsoft’un Nokia satın alması tamamlandıktan sonraki planı ortaya çıktı. Akşam’da yer alan habere göre, yazılım devinin teradikçilere gönderdiği bilgilendirmeye göre, Nokia’nın adı Microsoft M...
EMOJİLE

Microsoft’un Nokia satın alması tamamlandıktan sonraki planı ortaya çıktı. Akşam’da yer alan habere göre, yazılım devinin teradikçilere gönderdiği bilgilendirmeye göre, Nokia’nın adı Microsoft Mobile olarak değişecek.

Nokia’nın Microsoft bünyesine katılması ile oluşturulacak Microsoft Mobile, firmanın mobil cihaz ve yazılım faaliyetlerini üstlenecek. Microsoft tedarikçilere, isim değişikliğinin kendileri ile yaptıkları anlaşmaları etkilemeyeceğini belirtiyor.

Nokiapoweruser sitesinin ulaştığı mektupta, “Microsoft ile Nokia arasındaki anlaşma tamamlandığında, Nokia Corporation’ın ismi Microsoft Mobile olacak” deniliyor. Nokia markasının cihazlarda kullanılıp kullanılmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Microsoft, 7,2 milyar dolarlık Nokia anlaşmasını bu yılın ilk çeyreğinde tamamlamayı planlıyordu. Ancak mart ayında, Asya’daki rekabet incelemelerinin satın almanın tamamlanmasını birkaç ay geciktirebileceğini açıkladı.