İphone’u gözünüzle kontrol edebilirsiniz!

Cep Telefonu
Hem bilgisayarlar hem de akıllı telefonlar için geliştirilen uygulama elektronik cihaz kontrolü açısından çığır açmaya hazırlanıyor. Uzmanabi.com’da yer alan habere göre dokunmatik cihazların pi...
EMOJİLE

Hem bilgisayarlar hem de akıllı telefonlar için geliştirilen uygulama elektronik cihaz kontrolü açısından çığır açmaya hazırlanıyor. Uzmanabi.com’da yer alan habere göre dokunmatik cihazların piyasaya çıkması ve yaygınlaşması ile eskiden kullandığımız tuşlara yabancı kalmıştık şimdi tamamen unutabiliriz. Bu yeni kontrol mekanizması sayesinde parmağınızı bile hareket ettirmenize gerek yok.

İsrail merkezli Umoove  şirketinin geliştirdiği uygulamalar hem yüz ile kontrol hem de göz ile kontrol imkanı sağlıyor. Umoove CEO’su Yitzi Kempinski yaptığı açıklamada Göz kontrolü sistemini hali hazırda bazı ortakları ile paylaştıklarını söylüyor ve ekliyor. ‘Birkaç ay içerisinde uygulamalarımızın tanıtımlarını gerçekleştireceğiz ancak şunu da eklemek isterim yüz kontrolü ve göz kontrolü uygulamaları halka açık olmayacak yalnızca bazı stratejik ortaklar için kullanılabilir olacak’ diyor.

Şuan için yalnızca IOS için bulunan demo oyun aracılığı ile deneyebileceğiniz uygulama şirket tarafından yapılan açıklama doğrultusunda yakın bir zamanda Android için de piyasaya sürülecek. Apple Store dan ücretsiz olarak indirebileceğiniz Umoove uygulaması sayesinde sizde bu yeni teknolojiyi deneme fırsatı yakalayabilirsiniz.