Apple’dan sonra sıra ona geldi

Cep Telefonu
Apple CEO’su Tim Cook, geçtiğimiz günlerde şirketin Çin ekonomisindeki zayıflamadan ve beklentilerden düşük iPhone satışlarından etkilendiğini açıklamış, bu açıklamanın ardından ş...
EMOJİLE

Apple CEO’su Tim Cook, geçtiğimiz günlerde şirketin Çin ekonomisindeki zayıflamadan ve beklentilerden düşük iPhone satışlarından etkilendiğini açıklamış, bu açıklamanın ardından şirket hisseleri yüzde 8 değer kaybetmişti. 

ABD merkezli teknoloji devinden sonra onun sektördeki en büyük rakibi Samsung’dan da benzer bir açıklama geldi. Güney Koreli şirket, kâr tahminlerini yüzde 29 indirdi. 

Şirket geçen yıl Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy Note 9 modellerinin yanı sıra yılın son aylarında Samsung Galaxy A9 modeli ile akıllı telefon pazarında boy göstermişti. 

APPLE’DA 20 YIL SONRA BİR İLK GERÇEKLEŞTİ 

Geçen hafta Apple, iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR’yi satış sunduğu Ekim-Aralık dönemini kapsayan çeyrekteki gelir tahminini 89-93 milyar dolar aralığından 84 milyar dolara indirdiğini açıklamıştı. 

Bu şirketin son 20 yılda ilk defa attığı bir adım olarak da oldukça dikkat çekici bir gelişme olarak değerlendirilmişti. 

NTV