Apple Google Maps’e geri mi dönecek?

Cep Telefonu
Apple’da Steve Jops’un ölümünden sonra CEO görevini üstlenen Tim Cook, kullancılar tarafından çok başarısız bulunan ve bir çok hata barındıran yeni harita uygulamasından dolayı özür diledi...
EMOJİLE

Apple’da Steve Jops’un ölümünden sonra CEO görevini üstlenen Tim Cook, kullancılar tarafından çok başarısız bulunan ve bir çok hata barındıran yeni harita uygulamasından dolayı özür diledi.

Apple yeni çıkardığı iOS 6 işletim sistemindeki harita uygulamasıyla, Google Maps yerine Tom Tom’un navigasyon hizmetini kullanmaya başlamıştı
Fakat, bu hamle şirket adına çok da iyi sonuçlanmadı. Kullanıcılar tarafından çok yetersiz bulunan yeni harita hizmeti, birçok tepkiye neden oldu. Sonunda bu tepkilere dayanamayan Apple, uygulamanın Google Maps kadar iyi olmadığını kabul etti ve yaşanan aksaklıklar sebebiyle özür diledi.
Steve Jops’un ‘kullanıcılara her zaman en iyiyi sunma’ sloganıyla yoluna devam eden şirket, haritalar konusunda şu ana kadar bunu gerçekleştirebilmiş değil.
Apple CEO’su Cook, sorunun giderilmesi için gece gündüz çalıştıklarını, bu sırada başka ek uygulamalardan destek alabileceklerini belirtti. Cook’un bu açıklaması, "Apple, Google Maps’e geri mi dönüyor?" sorusunu akıllara getirdi.

Zaman Online