Android’e Özel Mesajlaşma Ağı

Cep Telefonu
Dünyanın en çok tercih edilen mobil işletim sistemi konumunda olan Android, her geçen gün daha da gelişmeye ve etki alanını artırmaya devam ediyor. Zaman zaman mobil dünyanın alıştığı standartları üze...
EMOJİLE

Dünyanın en çok tercih edilen mobil işletim sistemi konumunda olan Android, her geçen gün daha da gelişmeye ve etki alanını artırmaya devam ediyor. Zaman zaman mobil dünyanın alıştığı standartları üzerinde taşımadığı gerekçesiyle eleştirilen Android, dezavantaj sayılabilecek çok önemli bir boşluğu doldurmaya hazırlanıyor.

BlackBerry’nin yıllardır var olan BBM servisi ile Apple’ın iMessage platformuna benzer bir yapıyı Android’e entegre etmek isteyen Google, söylentilere göre bu konuda çalışmalara başlamış bile. Bu ürün aktif olarak kullanılmaya başladığında Android sahipleri birbiri ile mesajlaşabilecek hatta medya dosyalarını paylaşabilecek.

Bu konuda GSM operatörleri ile işin en başından anlaşmalar yapmak isteyen Google’ın kısa bir süre içinde bazı konuları resmiyete kavuşturabileceği düşünülüyor.

ShiftDelete.Net