Küçük Bilim Adamları Yaz Okulu’nda

Buluşlar
TÜBİTAK, bu yıl Türkiye genelinde bilimsel alanda yapılan 241 proje başvurusundan 97’sini destekledi. Bunlar arasında yerel yönetime bağlı olarak çalışan tek kurum olan ‘Bayrampaşa Belediy...
EMOJİLE

TÜBİTAK, bu yıl Türkiye genelinde bilimsel alanda yapılan 241 proje başvurusundan 97’sini destekledi. Bunlar arasında yerel yönetime bağlı olarak çalışan tek kurum olan ‘Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi’ de yer alıyor.

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi’nin Küçük Bilim Adamları Yaz Okulu (KÜBAYO) Projesi, ilköğretim çağında olan başarılı öğrencilerin bilimsel ve akademik performanslarını arttırma amacı ile yapılan çalışma bu alan büyük ilgi ile karşılandı. Bilim Merkezi, KÜBAYO projesiyle geleceğin bilim insanı ve araştırmacılarının yetiştirilmesine katkı sağlamak, öğrencilere merak ve araştırma becerisi kazandırmanın yanı sıra yeteneklerini ve ilgi alanlarını keşfetmelerini sağlıyor.

Küçük Bilim Adamları Yaz Okulu etkinlikleri iki bölümden oluşuyor. İlk bölümü laboratuvar eğitimi, ikinci bölümü ise bilimsel, kültürel, sosyal ve sportif etkinlikler oluşturmakta. Etkinliğe katılan öğrenciler, Fen Bilimleri, Biyoloji, Fizik, Kimya ve Matematik branşlarını laboratuvarlarda basit etkinlikler yaparak görülen ve laboratuvarda gördükleri bu konuların günlük hayattaki uygulamalarını gezdikleri yerlerde gördükleri ile anlamalarının daha kolaylaştığını dile getirdiler. Öğrenciler bilimsel çalışmalarını dışında spor, film gösterimleri, oyun ve gezi etkinlikleri ile doyasıya eğlendiler.

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezi’nin Küçük Bilim Adamları Yaz Okulu etkinliğine katılan öğrenciler, proje kapsamında yapmış oldukları çalışmalarını 6-8 temmuz tarihleri arasında Eyüp Meydanı’nda ve Bayrampaşa Atatürk Park’ında sergileyecekler.

on5yirmi5.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme