Tablet satışları PC’yi geçecek

Bilgisayar
Araştırma firması Gartner’ın tahminlerine göre, gelecek yıl PC ve ultra mobil olarak adlandırılan hafif ve ince dizüstülerin toplam satışı 317 milyon adede çıkacak. Tabletler ise 320 milyon adet ...
EMOJİLE

Araştırma firması Gartner’ın tahminlerine göre, gelecek yıl PC ve ultra mobil olarak adlandırılan hafif ve ince dizüstülerin toplam satışı 317 milyon adede çıkacak. Tabletler ise 320 milyon adet satılarak, PC satışlarını ilk kez geride bırakacak.

Firma, PC satışlarındaki düşüşün bu yılda süreceğini belirtirken, düşüşün önceki yıl gibi %10 yerine %2,9 olacağının altını çizdi. Araştırma Direktörü Ranjit Atwal, konu hakkında “Windows XP kullanılan kurumlardaki güncellemeler ve işyerlerinin genel PC terfi döngüsü, PC’nin düşüşünü yavaşlatıyor” dedi.

Gartner’a göre, akıllı telefon satışları da yükselmeye devam edecek. Teknoloji sitelerinde yer alan haberlere göre; bu yıl dünyada satılan telefonların %66’sının akıllı telefon olacağını belirten firma, bu oranın 2018’de %88’e çıkacağını tahmin ediyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme