Tablet mi Dizüstü mü?

Bilgisayar
Bilgisayar sektöründe yaşanan gelişmeler baş döndürürken, rekabet de artıyor Tabletler kulanım kolaylığı ile öne çıkıyor. Notebooklar fiyat avantajı sunuyor. Akıllı telefonlar, yarı tablet yarı dizüst...
EMOJİLE

Bilgisayar sektöründe yaşanan gelişmeler baş döndürürken, rekabet de artıyor Tabletler kulanım kolaylığı ile öne çıkıyor. Notebooklar fiyat avantajı sunuyor.

Akıllı telefonlar, yarı tablet yarı dizüstü bilgisayar sayılsa bile tamamiyle bu ürünlerin yerini tutmuyor. Bu nedenle hâlâ eve iş götürenler, seyahat edenler ya da yolu uzun olanlar için bilgisayar, netbook ya da tablet sahibi olmak şart oluyor. Ancak bunlardan hangisini almanın sizin için avantajlı olacağına karar veremiyorsanız, öncelikle ürünü ne amaçla kullanacağınızı iyi belirlemeniz gerekiyor. Sizler için tablet ve notebook’u masaya yatırdık; iyi ve zayıf yönlerini inceledik.

ŞİMDİ MODA ULTRABOOK
Tüm bilgi ve belgelerinizi yanınızda taşımak, CD takmak, klavye kullanmak istiyor ve ‘ağırlık da olmasın’ diyorsanız, artık yeni moda ultrabooklar. Dünyada trend olan bu masaüstü ve dizüstü karışımı cihaz, neredeyse tüm markaların da yeni gözdesi.

NOTEBOOK (ARTILARI-EKSİLERİ)
Doküman hazırlamak daha kolay
Yazı yazmak daha kolay
Daha ucuz
Microsoft Office kullanımı bulunuyor
Şarjı çabuk bitiyor
Taşımak daha zor
Oyun oynamak daha zor

TABLET (ARTILARI-EKSİLERİ)
Uygulama yüklemek kolay
Daha hafif
Daha pahalı
Taşınması kolay
Şarj ömrü daha uzun
Belge düzenlemek daha kolay
Oyun oynamak daha kolay

Takvim

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme