Rusya’dan iPad’e Yasak!

Bilgisayar
Rusça yayın yapan iş dünyası haber sitesi RBC Daily tarafından dile getirilen bu durumun temel nedeni ise güvenlik konusunda duyulan endişeler. Bununla birlikte Rus devlet yetkilileri, iPad’in y...
EMOJİLE

Rusça yayın yapan iş dünyası haber sitesi RBC Daily tarafından dile getirilen bu durumun temel nedeni ise güvenlik konusunda duyulan endişeler. Bununla birlikte Rus devlet yetkilileri, iPad’in yerine kullanılacak alternatif tablet seçenekleri üzerinde de çalışıyor. Seçenekler arasında RIM’in tableti BlackBerry PlayBook, Android tabanlı tabletler ve hatta bir Rus devlet kuruluşu tarafından geliştirilecek yeni bir cihaz da bulunuyor.
 
Devlet güvenlik uzmanlarının Apple’ın iPad’inden daha iyi şifreleme desteği sunan daha güvenli bir tablet PC aradığı, BlackBerry PlayBook’un sahip olduğu ABD Ulusal Standart ve Teknoloji Enstitüsü’nden aldığı en son sertifika nedeniyle güçlü bir aday olduğu söyleniyor.
 
RIM geçtiğimiz hafta PlayBook tabletinin FIPS 140-2 sertifikasını aldığını duyurmuştu. Bu sertifika, söz konusu tabletin ABD’li bürokratlar tarafından kullanılabileceği anlamına geliyor. Şimdiye kadar PlayBook dışında kimse FIPS sertifikası almayı başaramadı.

ahaber.com
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme