Motorola Türkiye’yi Seçti

Bilgisayar
Türkiye’nin genç nüfusu ve tüketim alışkanlıkları, dünyanın bilişim devlerini Türkiye’ye yönlendiriyor.Apple’in iPad’inden sonra dünyada en çok tercih edilen Motorola’nın...
EMOJİLE

Türkiye’nin genç nüfusu ve tüketim alışkanlıkları, dünyanın bilişim devlerini Türkiye’ye yönlendiriyor.Apple’in iPad’inden sonra dünyada en çok tercih edilen Motorola’nın Android tabanlı Xoom tabletleri dün Türk Telekom kanalıyla Türkiye’de satışa sunuldu. Motorola Ev Cihazları Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Başkan Yardımcısı Steve McCaffery, ABD ve Almanya’dan sonra 3. ülke olarak Türkiye’yi tercih ettiklerini söyledi.

Cihazın tanıtım toplantısına katılan Steve McCaffery, Türkiye’nin siyasi bakımdan istikrarlı, öngörülebilir bir piyasa olduğunu belirterek, "Üç dönem bu kadar iyi oy alan başka bir iktidar bilmiyorum. Yatırımlarımız azalmadı, pekişiyor." dedi.

Kendisinin yatırımlarda devamlılığı önemli gördüğünü vurgulayan McCaffery, "Pek çok ülke ve şirketle bağımız bulunuyor. Benim Avrupa’da en büyük kapasiteyi gördüğüm piyasalardan biri Türkiye, diğeri Rusya. Türkiye’ye yatırım yaparak doğru bir adım attık. Yatırımlarımızı artıracağız." sözlerine yer verdi.

Türk Telekom CEO’su Gökhan Bozkurt da, şirketin bayi ve ofislerinde cazip fiyatlarla satışa çıkan Motorola Xoom’u Türkiye’ye getirmekten dolayı heyecan duyduklarını söyledi. Bozkurt, şöyle konuştu: "Ülkemiz, internet alanında hızlı bir dönüşüm içinde ve internet kullanımı her geçen gün daha üst noktalara çıkıyor. 2005’te yaklaşık 1,5 milyon olan ADSL kullanıcı sayısı 2011 Mart ayı itibarıyla 6,7 milyonu aşmış durumda. Bunların ortalama veri kullanımı ise yine mart itibarıyla 16,7 gigabyta ulaştı. Bizler de bu talebi karşılayabilmek üzere aynı hızla altyapımıza yatırım yaparken farklı müşteri ihtiyaçlarını, teknolojik ürünler ile karşılamaya ve uygun fiyata sunmaya devam edeceğiz."

Kampanyaya katılarak 36 ay taahhüt veren Türk Telekom müşterileri, vergiler dahil 36 ay boyunca ayda 55 lira ödeyerek Motorola Xoom sahibi olabilecek. 24 ay taahhüt vererek kampanyaya katılanların ise vergiler dahil 24 ay aylık 79 lira ödemesi gerekiyor. Ödemeler aylık olarak Türk Telekom telefon faturasına yansıtılacak. Kampanya, 30 Eylül 2011 tarihine kadar geçerli. Ürünün nakit fiyatı ise 1639 lira. Xoom, ezeli rakibi iPad’e karşı USB ve Adobe Flash Player desteğiyle geliyor. Ayrıca Xoom’un, Google’ın mobil işletim sistemi olan Android’in en son versiyonu Honeycomb’u kullanması cihazın en güçlü özelliklerinden biri. 730 gram ağırlığında olan Xoom’da 10,1 inç HD 1280×800 piksel yüksek kalitede AMOLED ekran, 1 GB RAM, 1 GHz çift işlemci, HD 720p kalitede video ve fotoğraf çeken 5 megapiksel LED flaşlı kamera, 32 GB harici bellek, Wi-Fi, 3G ile beraber 4G ve LTE şebekelerini destekleyen özellikler bulunuyor.
 

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme