İşte En İnce Tablet

Bilgisayar
7.7 mm inceliğindeki AT200, 588 gramlık ağırlığıyla da benzerlerinden ayrılıyor. Toshiba, Türkiye’de 20’nci yaşını kutluyor. Türkiye distribütörü TNB’nin Genel Müdürü Aytaç Biter, te...
EMOJİLE

7.7 mm inceliğindeki AT200, 588 gramlık ağırlığıyla da benzerlerinden ayrılıyor. Toshiba, Türkiye’de 20’nci yaşını kutluyor. Türkiye distribütörü TNB’nin Genel Müdürü Aytaç Biter, teknolojide minyatürleşme üzerine odaklandığını söyledi. Bu çalışmaların sonucunda dünyanın 10.1 inç büyüklüğündeki en ince ve en hafif tableti olan AT200’ü pazara sunmaya hazırlandıklarını ifade eden Biter, "Cihaz sadece 588 gram ağırlığında. Bunun yanında gözlüksüz izlenebilen 3 boyutlu televizyonumuzu da pazara sunacağız. Bu TV’de, kendisini izleyeni tanıyabilen kişiselleştirme özelliği bulunuyor" dedi.
 
Türkiye’nin yeri ayrı
 
Toshiba Avrupa Başkanı Alan Thompson ise iyi teknolojiler sunarak Türkiye ekonomisine katkıda bulunmayı istediklerini belirterek, Türkiye’nin de geleceği inşa etmek için teknolojiden yararlanma konusunda çok duyarlı olduğuna işaret etti. Avrupa Bölgesi’nde yer alan Türkiye’nin çok özel bir konumda olduğunu vurgulayan Thompson, "Bu bölgede yer alan 32 ülke, 13 gruba ayrıldı. Merkezimizin olduğu Almanya bile Avusturya ile birlikte bir grupta yer alırken Türkiye tek başına temsil ediliyor. Bu sebeple başkanımız bile Türkiye’yi yakından izliyor" diye konuştu.
 
F’den çok zarar ettik
 
Aytaç Biter, F klavye dizüstü bilgisayar üretimi konusunda, "2003’te Adalet Bakanlığı’nın ihalesi vardı. 8 bin notebookun yarısı F klavye olarak talep edildi. Bu şekilde getirdik ama F klavye, 100’ler mertebesinde kullanıldı, gerisi elimizde kaldı. Hala elimizde F klavye bilgisayarlar var. Tüm denemelerimizde ticari olarak f klavye bulundurmaktan zarara uğradığımızı söyleyebiliriz" dedi.

Bugün

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme