iOS 7 Görünümlü Mac OS X Konsepti!

Bilgisayar
Radikal görsel değişimlerle gelen iOS 7’den esinlenerek hazırlanmış Mac OS konsepti ortaya çıktı. Bakalım iOS 7’nin düz tasarım anlayışıyla şekillenmiş Mac OS X konsepti nasıl görünüyor? i...
EMOJİLE

Radikal görsel değişimlerle gelen iOS 7’den esinlenerek hazırlanmış Mac OS konsepti ortaya çıktı. Bakalım iOS 7’nin düz tasarım anlayışıyla şekillenmiş Mac OS X konsepti nasıl görünüyor?

iOS 7’nin getirdiği yeni görsel tasarım hala tartışılırken bağımsız grafikerler yeni anlayışla şekillenmiş Mac OS X konseptlerini yaratmaya başladı. Cult of Mac sitesinin yayınladığı görseller, iOS 7’nin düz tasarım anlayışıyla şekillendirilmiş OS X’in nasıl görüneceği hakkında önemli ipuçları veriyor.

Edgar Rios adlı tasarımcının ortaya çıkardığı çalışmada OS X masaüstü görünümünde önemli bir değişiklik göze çarpmazken, ikonların ve Notification Center’in iOS 7 çizgilerine sahip olması dikkat çekiyor.

Hali hazırda OS X 10.9’da bulunmayan ve iOS 7’nin yeni özelliği olan Control Center’ın da ekranın sağ bölümüne konumlandırılmış olması da ilginç bir detayı oluşturuyor. iOS 7’nin düz tasarım anlayışı ile şekillendirilmiş Safari ve Finder ise sadeliği ile ön plana çıkan detaylar arasında.

Rios’un iOS 7’yi referans alan Mac OS X konsepti yabancı forumlarda ve haber yorumlarında oldukça övgü almış durumda. Bakalım Apple bu yeni tasarım anlayışını masaüstü işletim sistemine taşıyacak mı?

shiftdelete.net

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme