İntel’de hummalı bir çalışma var

Bilgisayar
Intel’in mevcut Ivy Bridge işlemcilerinde en üst seviye grafik çözümü HD Graphics 4000, bir alt segment çözümünü ise HD Graphics 2500 oluşturuyor. Intel, Haswell tabanlı işlemcilerde de benzer b...
EMOJİLE

Intel’in mevcut Ivy Bridge işlemcilerinde en üst seviye grafik çözümü HD Graphics 4000, bir alt segment çözümünü ise HD Graphics 2500 oluşturuyor.

Intel, Haswell tabanlı işlemcilerde de benzer bir strateji izleyecek fakat ufak farklarla. Intel’in yeni grafik işlemci mimarisi GT3’ü kullanacak olan HD Graphics 5100, daha üst seviye mobil işlemcilerde kullanılacak. Yani en iyi Ultrabook çözümlerinde, HD Graphics 5100’ü göreceğiz. 

Intel, GT2 tabanlı bir alt segmen grafik çözümlerinde de HD Graphics 4400 ve 4200’ün kullanılması bekleniyor. HD Graphics 4000’e göre performansı daha da artacak fakat, HD 5100’deki gibi bir performans sıçraması olmayacak.

2013’ün üçüncü çeyreğinden itibaren Ultrabooklar için hazırlanan Haswell tabanlı işlemcilerin piyasada olması bekleniyor. Özellikle Ultrabook deneyimi, yenilenen Haswell işlemcileriyle bir adım öteye gidecek.

Uzmanabi.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme