Dünya yeni oyuncağını bekliyor

Bilgisayar
Favori iPad 3, sürpriz ürün Apple TV olarak görünüyor. Toplantı San Francisco’da… Yeni ürünün iPad olacağı ancak isminin iPad 3 değil iPad HD olacağı yönünde tahminler ağırlık kazanıyor. Y...
EMOJİLE

Favori iPad 3, sürpriz ürün Apple TV olarak görünüyor. Toplantı San Francisco’da… Yeni ürünün iPad olacağı ancak isminin iPad 3 değil iPad HD olacağı yönünde tahminler ağırlık kazanıyor. Yüksek tanımlı görüntü teknolojisine karşılık gelen HD ile iPhone 4S’lerdeki retina ekran teknolojisini tablet PC’ye taşınacak.

Yeni ürünün çok daha güçlü işlemci ile geleceği, batarya tarafında daha güçlü pil sistemine geçileceği, işlemcisi ile daha hızlı bir performans sunacağı önü sürülüyor. Öte yandan Apple’ın son yıllardaki ürün performansı şirketi 500 milyar dolarlık değerle dünyanın en değerli şirketi durumuna taşıdı. Bugünkü ürünün şirketin piyasa değerini daha da yukarı taşıyacağını öngören analistler olduğu gibi bu haftayı kar satışı yapılması gereken bir nokta olarak yorumlayanlar da var.

iPAD’TE NELER OLACAK NELER?

Ekranı parlayacak
Apple’ın iPhone 4’te kullandığı, iPhone 3’e göre 4 kat kaliteli görüntüye işaret eden retina ekran olacak. 2048×1536 piksel çözünürlük yolda.

İsmi iPad HD mi?
Apple’ın yeni iPad modelinin iPad 3 ismiyle çıkması beklenirken, dün ortaya iPad HD ismi atıldı. HD, yüksek tanımlı çok daha kaliteli ekran seviyesine karşılık geliyor.

8 MP’ye göz kırptı
Ürünün 3, 5 hatta 8 Megapiksel seviyesine çıkması bekleniyor. Özellikle görüntülü görüşme adına ön taraftaki kamera çözünürlüğünün
seviyesi artırılabilir.

İncelik peşinde
Yeni nesil iPad’in 8.8 milimetre incelik seviyesini daha aşağı çekmesi bekleniyor. Bu durumda cihazın daha hafif ve taşınabilir boyutta olacağı öngörülüyor.

Fiyatı değişmez
Apple’ın mevcut devam edeceği, yeni iPad’in hafıza kapasitesine göre 500 dolarla 700 dolarlık fiyattan çıkacağı ifade ediliyor.

Hızlanıyor…
Yeni nesil iPad modelinin dört çekirdekli işlemci ile gelebileceği, bu durumda hız ve performans tarafında rakiplerine ciddi fark atacağı konuşuluyor.

4G şebekesi olacak
ABD’de kullanılan ve 3G şebeke teknolojisini bir adım öteye taşıyan LTE (4G) teknolojisinin üründe olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Cihazda Bluetooth 4.0 ile daha hızlı veri transferi de yapılacak.

Milliyet

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme