Bu Yıl Bu Oyunlar Oynanacak

Bilgisayar
Deniz İnceoğlu’nun haberi Futbol çılgınlarına FIFA 12 ve PES gerçek futbol keyfi yaşatırken, Battlefield 3 savaşçı ruhlara patlama etkilerini daha net hissettirecek. L.A. Noire’de Dedektif...
EMOJİLE

Deniz İnceoğlu’nun haberi

Futbol çılgınlarına FIFA 12 ve PES gerçek futbol keyfi yaşatırken, Battlefield 3 savaşçı ruhlara patlama etkilerini daha net hissettirecek. L.A. Noire’de Dedektif Cole Phelps’le suçluların peşinde koşacak, Need for Speed The Run’da üç bin millik hızlı bir yolculuğa çıkacaksınız. Yılın en büyük yeniliğiniyse ‘Skylanders Spyro’s Adventure’ yapıyor ve oyuncaklarınız ekrandaki oyuna dahil oluyor.

Futboldan vazgeçmeyenlere

FIFA 12
Aralarında prestijli E3 Oyun Eleştirmenleri Ödülü’nün de bulunduğu 20 ‘E3’ün En İyi Spor Oyunu’ ödülünü kazanan FIFA 12, yeni versiyonunda sahadaki her bir pozisyona gerçek dünya fizik kurallarını uygulayacak, yepyeni fiziki motoru Futbolcu Çarpışma Motoru’nu sunuyor. Topu kapmak için gerçek futbolcular gibi mücadele edecek, birbirinizi fiziksel olarak zorlayabileceksiniz. Her çarpışmada sınırsız doğal ve inandırıcı sonuçla karşılaşacaksınız. Oyuncular daha dayanıklı olacak, topu kapmak için birbirlerini itip çekiştirecek, hafif darbelerden sonra daha hızlı toparlanacak. Yeni ‘Hassas Top Sürme’ özelliğiyle dar alanlarda daha iyi kontrol için topu daha iyi yönlendirebilecek, hücum sırasında karar vermek için daha çok zamana sahip olacak ve oyunun temposunu daha rahat ayarlayabileceksiniz. Hücum oyununda yapılan yenilikler, Taktiksel Savunma ismindeki baştan tasarlanan savunma sistemiyle dengelenerek, yer tutma, pas kesme ve top kapmanın eşit önemde olması sağlanıyor.

PES 2010
Pro Evolution Soccer (PES), bu yıl daha kapsamlı kontrol imkanlarını sunuyor. Yeni ‘Aktif Yapay Zeka’ sistemi takım arkadaşlarının boş alanları kapatmak, alan savunması yapmak ve hücum olanaklarını kısıtlamak ve çizgilerini korumak için birlikte çalışmalarını sağlıyor. Aynı şekilde oyuncular savunma yaparken, takım arkadaşları da savunma çizgisini korumaya ve hücum desteğini marke etmeye çalışacak. Hücum sırasında da oyuncular takım arkadaşlarının boş koşular yaptığını, savunma oyuncularını üzerlerine çektiğini ve oyuncuya daha çok hücum imkanı sağladığını görecek. PES 2012’nin futbolun takım çalışması özelliğine vurgu yapan yeni ‘Takım Arkadaşı Kontrol Sistemi’yle oyuncular aynı anda iki futbolcuyu birden kontrol edebilecek. Biri topla ilerlerken, diğeriyle savunma oyuncularını üzerlerine çekebilecek veya koşu yapabilecek.

Maceracılara

SKYLANDERS

Skylanders Spyro’s Adventure, yılın en çok konuşulacak oyunlarından. Nedeni farklı teknolojisi. Öyle ki, sunulan 30 çeşit oyuncak kahramanlarınız oluyor. Ve bu oyuncaklar, mistik Portal of Power sayesinde ekrana dahil oluyor. Basitçe anlatmak gerekirse, her zaman oyunun içinde olan kahramanlar bu kez obje olarak veriliyor. Oyundaki bölüme uygun özellikleri bulunan kahramanı, minik bir sehpayı andıran mistik Portal of Power’ın üzerine koyduğunuzda ekranla bağlantı kuruluyor ve kahramanınız oyuna dahil oluyor.

Hikayesi Oscar adayı Toy Story yazarlarından Joel Cohen ve Alec Sokolow’ca yazılan oyunda oyuncular, ateş üfleyen ejderha Spyro’nun da bulunduğu 30 farklı karakteri kontrol edebilen güçlü Portal Master rolünde olacak. Oyuncular gizemli ve mistik toprakları keşfedecekleri, değişik yaratıklarla savaşacakları, altın ve hazine toplayacakları ve ilginç bulmacalar çözecekleri harika bir dünyada fantastik bir yolculuğa çıkacak. En önemlisi de dünyayı kötü kalpli Portal Master Kaos’tan kurtarmaya çalışacak. Birbirine karşı oynamak isteyen oyuncular için farklı oyun modları ve arena haritaları seçebilecekleri klasik savaş modu da bulunuyor.

Savaşçılara

BATTLEFIELD 3

Battlefield tutkunları üç yıllık bekleyişin ardından daha iyi bir teknoloji ve görüntüyle karşılaşacak. Frostbite 2 oyun motoru Battlefield 3’ün güç merkezi görevini görüyor ve karakter animasyona, görseller, ses ve fiziksel yıkım alanlarında müthiş bir performans katıyor. Seriye ün kazandıran kum havuzu harita tasarımı, büyüklük hissi, tamamen yıkılabilir ortamlar ve araç çeşitliliğine ek olarak Frostbite 2’nin gücü sayesinde bu yıl oyuncular savaş alanının fizikselliğini her zamankinden daha güçlü hissedecek. Oyuncular, Deniz Piyadesi Çavuşu Henry Black rolünde aralarında Paris, Tahran ve New York’un da bulunduğu şehirlerde heyecan dolu görevlere katılacak. Yeni teknoloji sayesinde mermi ve patlamaların etkisini doğrudan hissedecek, yaralanan arkadaşlarınızı güvenli yerlere taşıyabileceksiniz. 28 Ekim’de piyasada.

Dedektiflere

L.A. NOIRE

L.A. Noire, 1940’ların Los Angeles’ında, şehrin tarihindeki en yozlaşmış ve şiddetli dönemde geçen, karanlık ve şiddet dolu bir dedektiflik gerilimi. Dedektif Cole Phelps rolündeki oyuncular gerçek dünyadaki olaylardan esinlenen bir dizi vakayı çözmek için ipucu arayacak, şüphelileri sorguya çekecek ve suçluların peşine düşecek. Phelps, LAPD içinde rütbe atladıkça Los Angeles’ın çürümüş yönleriyle de yüz yüze gelmeye başlayacak: Gözden düşmüş yıldızlardan, iki taraflı oynayan polis memurlarına, suçla dolu yeraltı dünyasından kendi kişisel şeytanlarına kadar…

Yarışçılara

NEED FOR SPEED ‘THE RUN’

Modifiye otomobil ve yarış severlerin favorisi Need for Speed (NFS), 15 Kasım’da The Run’la karşımızda olacak. San Francisco’dan New York’a uzanan üç bin millik, affı olmayan bu asfalt yolda hiç hız sınırı yok. Tabii ki kural da… Cesaretine ve içgüdülerine güvenen kahramanımız Jack, en kötü şöhretli sürücülerle savaşa giriyor. Yoğun şehir trafiği, buzlu dağ geçitleri ve dar kanyonlar sürüş yeteneklerini sonuna kadar zorlayacak. Ardında hem acımasız polislerin, hem de onu ölü görmek isteyen adamların bulunduğu Jack hayatının yarışına çıkıyor.

Dövüşçülere

STREET FIGHTER

Dövüş türünün iki lideri arasında uzun zamandır beklenen karşılaşma nihayet gerçek oluyor. Street Fighter X Tekken, inanılmaz takım maçları, her iki seriden tanınmış karakterler ve dövüş oyunları tarihinin en kapsamlı kadrolarından biriyle çıkacak. Street Fighter’dan Ryu, Ken, Guile, Able ve Chun-Li, Tekken’den Kazuya, Nina, King, Marduk ve Bob gibi onlarca oynanabilir karakter var. Street Fighter X Tekken’in havaya fırlatma sistemi sayesinde rakiplerinizi Tekken-tarzı havada tutabileceksiniz.

Hürriyet
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme