Bu Oyunda Amerikalıları Tek Tek Avlıyorlar

Bilgisayar
Çin’de askeri amaçla geliştirilen bir video oyununu kullanan Çinli askerler, ABD askerlerini vurarak askeri eğitimlerini tamamlamaya çalışıyor. Bugüne kadar Call of Duty, Operation Flash Point g...
EMOJİLE

Çin’de askeri amaçla geliştirilen bir video oyununu kullanan Çinli askerler, ABD askerlerini vurarak askeri eğitimlerini tamamlamaya çalışıyor.

Bugüne kadar Call of Duty, Operation Flash Point gibi oyunlarda genel olarak ABD askerlerini kullanan oyuncular, ABD’nin düşmanlarını ortadan kaldırmaya çalışıyordu. Ancak Çin’de geliştirilen bir oyunda, bu tablonun aksine ABD askerleri hedef alınıyor.

Çin askerlerini kontrol ettiğiniz ve 2 yıllık sürede tamamlanan Glorious Mission isimli oyun, aslında Çin askerlerine eğitimlerinde yardımcı olması amacıyla geliştirildi. Çinli askerler, bu oyuna girerek silah kullanıyor ve içlerinde ABD askerlerinin de olduğu hedeflerini tek tek avlamayı öğreniyor.
Ancak askeri eğitime katkı sağlayan oyun fikri yeni bir olay değil. 2002 yılında geliştirilen ve sivillere yönelik olmayan American’s Army isimli oyun da aynı amaca hizmet ediyordu.
 

Hürriyet

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme