Apple’ın iBooks 2’si Geliyor!

Bilgisayar
Apple dün iBooks 2 uygulamasını, düzenlediği özel bir etkinlikle duyurdu. iBooks’un yeni versiyonunun eğitim marketine yeniden can vereceği umuluyor. New York’taki Guggenheim Müzesi’...
EMOJİLE

Apple dün iBooks 2 uygulamasını, düzenlediği özel bir etkinlikle duyurdu. iBooks’un yeni versiyonunun eğitim marketine yeniden can vereceği umuluyor. New York’taki Guggenheim Müzesi’nde iBooks’un yeni jenerasyonunu tanıtmak için sahneye Phil Schiller çıktı. iBooks 2’nin umudu, sıkıcı ve ciddi ders kitaplarını daha ilgi çekici ve interaktif deneyim yaratan bir hale getirmek.

"Tabletlere teşekkür etmek lazım, çocuklar git gide zekileşiyor, gerek finallere hazırlanan gerekse Dora oyunu oynayanlar…" dedi Schiller konuşmasında. Ardından iBooks 2’nin ortaya çıkışını duyurdu ve "Apple ders kitabını yeniden tanımlıyor" dedi.

Schiller sözlerine şöyle devam etti: "Kitapları seviyoruz… Her zaman bizimle olacaklar, fakat birkaç yüzyıl ilerisine bakacak olursak, ders kitabının ideal eğitim materyali olmayacağını görmek çok da zor değil. Size yeni iBooks 2 hakkında konuşmaktan çok gurur duyuyorum. Çocuklar, iBooks ile öğrenmeyi çok sevecekler."

Uygulama ücretsiz ama…

iBooks ve dolayısıyla iBooks 2’yi ilgi çekici yapan, sayfalar dolusu denklemleri art arda sıralamayıp, bunları e-ders kitaplarıyla mümkün olduğunca interaktif hale getirmesi. Bunu yapmanın yolu da görseller eklemekten geçiyor. Apple tanıtım videosunda bir böcek konusu işleyerek bunu gösterdi. Böceğin çeşitli bölgelerini seçebiliyor ve bu bölgeler hakkında daha detaylı bilgi alabiliyorsunuz. Ayrıca çeşitli ufak detaylar da var; örneğin kelimelerin anlamları gibi…

Notlar gibi başka özellikler de var, bu sayede çalışma kartları yapabiliyorsunuz. Konularla ilgili çok sayıda ufak testte içeriyor iBook ders kitapları. Apple ayrıca iBooks Yazarlığı’nı da duyurdu, yani ücretsiz olarak iBook’unuzu yazabilir ve yayınlayabilirsiniz.

Uygulama ücretsiz fakat ders kitaplarının çoğu ücretli. Bu uygulamadan yararlanmak için bir de iPad’inizin olması gerektiğini unutmayın.
 

Milliyet

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme