Aman da Efe Büyümüş!

Bilgisayar
İstanbul Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi ve TÜBİTAK‘ın işbirliğinde yürütülen "Anadolu Yerli Sığırlarının Klonlanması Projesi” kapsamında, 19 Ağustos’ta dünyaya gelen Efe, 4 y...
EMOJİLE

İstanbul Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi ve TÜBİTAK‘ın işbirliğinde yürütülen "Anadolu Yerli Sığırlarının Klonlanması Projesi” kapsamında, 19 Ağustos’ta dünyaya gelen Efe, 4 yıllık bir çalışmanın ürünü. İstanbul Üniversitesi’nden yapılan açıklamada, TÜBİTAK-MAM, İstanbul Üniversitesi ve Uludağ Üniversitesi işbirliğinde yürütülen ”Anadolu Yerli Sığırlarının Klonlanması Projesi” kapsamında 19 Ağustos 2009 günü İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi‘nde ülkemizin ilk klon buzağısı Efe’nin dünyaya geldiği belirtildi.

4 YILLIK ÇALIŞMANIN ÜRÜNÜ

Açıklamada, "Dört yıldır sürdürülen çalışmalar sonunda dünyada ilk defa Anadolu yerli sığırlarından biri olan ‘Boz’ ırk klonlandı. Klon buzağıya, türünün daha çok Batı Anadolu’da yaşamasından dolayı ‘Efe’ adı verildi" denildi. Efe’nin bugün basına tanıtılacağı, toplantıda "Anadolu Yerli Sığırlarının Klonlanması Projesi" hakkında bilgi verileceği de ifade edildi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme