30 Kez Günün Fotoğrafçısı Oldu

Bilgisayar
İnşaat Mühendisi 32 yaşındaki Tunç Tezel’in Antalya’nın Kumluca Bölgesi’ndeki Taşlıkburnu (Gelidonya) Feneri ile gökyüzündeki ışık yağmurunu aynı karede birleştiren fotoğrafı,NASA&rs...
EMOJİLE

İnşaat Mühendisi 32 yaşındaki Tunç Tezel’in Antalya’nın Kumluca Bölgesi’ndeki Taşlıkburnu (Gelidonya) Feneri ile gökyüzündeki ışık yağmurunu aynı karede birleştiren fotoğrafı,NASAnın resmi internet sitesinde ‘Günün Astronomi Fotoğrafı’ seçildi.

Tezel, son 10 yılda tam 30 kez günün fotoğrafçısı seçilerek önemli bir başarı elde etti. Tezel’in fotoğrafları ayrıca, 4 yabancı kitap, Amerikan Doğa Tarihi Müzesi’nin 2002 takvimi ve Atlas Dergisi’nde yayınlandı.

Denver Doğa Bilimleri Müzesi’nde ise fotoğrafları sergilendi. Tunç Tezel, 12 Ağustos’ta her biri 30 saniyelik 9 karenin birleşmesiyle elde ettiği 40 mb’lık fotoğrafı 2.5 mb küçülterek gönderdiğini belirterek, “Kısıtlı imkanlarla çektiğim fotoğrafların, dünyanın büyük gözlem evlerinden çekilenler arasından sıyrılarak, 30 kez günün astronomi fotoğrafı seçilmesi benim için çok büyük mutluluk” dedi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme