20 dolara tablet bilgisayar!

Bilgisayar
Tablet kullananlar akıllı telefon olmadan da yapamıyor. Geçen sene Hindistan’da 35 dolara satılacağı iddiasıyla ortaya çıkan, ancak daha sonra fiyatı 70 dolar olarak belirlenen tablet, bir nevi ...
EMOJİLE

Tablet kullananlar akıllı telefon olmadan da yapamıyor.

Geçen sene Hindistan’da 35 dolara satılacağı iddiasıyla ortaya çıkan, ancak daha sonra fiyatı 70 dolar olarak belirlenen tablet, bir nevi hüsrana dönüşmüştü. Tabletin üreticisi Aakash şimdi ise cihazın teknik özelliklerini yenileyerek onu çok daha uygun bir fiyatla satışa sundu.

70 dolara satışa sunulan orijinal Aakash tabletin 366MHz işlemci, 256MB RAM gibi sönük özelliklere sahip olduğu ortaya çıkmıştı. Aakash 2 tablet ise çok daha gelişmiş özelliklerle karşımıza çıkıyor: 1GHz Cortex A8 işlemci, Android 4.0 ve 4 saatlik pil ömrü. 7 inç’lik tabletin çözünürlüğünün yine 800×480 olacağı düşünülüyor.

Tabletin geliştirilen özellikleri arasında ikiye katlanarak 512MB’a ulaşan RAM’i, 4GB dahili depolama ve microSD slotu var. Aakash 2’nin en etkileyici yönü ise 20 Amerikan dolarına denk gelen fiyatı.

ahaber.com.tr