10 Yıldır Milyonlar İnatla “Onu” Yüklüyor

Bilgisayar
2001 yılında kullanıcılara sunulan Windows XP ise aradan geçen 10 yılın ardından liderliğini hala sürdürüyor. Windows 7’nin 12 ayda 240 milyona ulaşan satış rakamı, 18 ay dolduğunda 350 milyona ...
EMOJİLE

2001 yılında kullanıcılara sunulan Windows XP ise aradan geçen 10 yılın ardından liderliğini hala sürdürüyor.

Windows 7’nin 12 ayda 240 milyona ulaşan satış rakamı, 18 ay dolduğunda 350 milyona ulaştı. Windows 7’den önce kullanıcılara sunulan Windows Vista ise iki yıl içinde 330 milyon satmıştı. Elbette bu rakamlara korsan sürümler dahil değil.

IDC’nin yaptığı araştırmaya dayanarak şirketlerin yüzde 90’ının Windows 7’ye geçiş dönemini yaşadığına dikkat çeken Microsoft, diğer yandan Internet Explorer 6 tarayıcısını tamamen ortadan kaldırıp kullanıcılarını yeni tarayıcılarından birini kullandırmaya çalışıyor.

Internet Explorer 8, Windows XP’de çalışmazken, Internet Explorer 9 ise Windows Vista’da çalışmıyor. Bu şekilde Microsoft, kullanıcıların en yeni işletim sistemini kullanmalarını sağlamaya çalışıyor.

WINDOWS XP HALA LİDER

Kullanıcıların yüzde 54’ü Windows XP’yi kullanırken, Windows 7’de ise bu oran yüzde 24 seviyelerinde bulunuyor. Trendin bu şekilde devam etmesi durumunda ise Windows 7’nin XP’yi geçebilme ihtimali oldukça yüksek.

Mynet Haber

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme