Youth Projects Group Sayesinde Birçok Genç İş Sahibi Oldu!

Gençlik
Z kuşağı; bilhassa sosyal medyada aktif oluşuyla dikkat çekiyor. Ancak, kendilerinden önceki kuşakların olduğu gibi Z kuşağının da birçok sorunu var! Her şeyden önce, bu kuşağa ait gençler, hem iş hem...
EMOJİLE

Z kuşağı; bilhassa sosyal medyada aktif oluşuyla dikkat çekiyor. Ancak, kendilerinden önceki kuşakların olduğu gibi Z kuşağının da birçok sorunu var! Her şeyden önce, bu kuşağa ait gençler, hem iş hem de staj bulma konusunda zorlanıyorlar. Özellikle Kovid-19 pandemisi döneminde bu husus iyice zorlaştı. Kendilerine uzatılacak bir yardım eline çok fazla ihtiyaç duyan gençlerin imdadına ise Youth Projects Group yetişti.

Türkiye’nin ilk ve alanında tek gençlik markası olan Youth Projects Group; adından da tahmin edebileceğiniz üzere bünyesinde gençlik projelerine yer veriyor. Gençlerin hedeflerine ulaşmalarını sağlayacak olan altyapıyı kurumsal bir şekilde hazırlaması ve bu hedeflere nasıl ulaşılması gerektiğine dair yol haritası oluşturması; Youth Projects Group’un avantajlarından sadece birkaçı! Hem ülkemiz hem de tüm dünya adına son derece zorlu geçen 2020 yılında da birçok genç Youth Projects Group sayesinde iş sahibi oldu!

Youth Projects Group Onlarca Genci İş Sahibi Yaptı!

Mühendislik, iktisadi ve idari bilimler, fen edebiyat ve daha birçok fakülteden mezun olarak en yakın zamanda işe başlamak isteyen gençlerin imdadına Youth Projects Group yetişti. Son dönemde onlarca gencin Youth Projects Group sayesinde iş sahibi olduğunu açıklayan Taha Doğanay; işsizlik sıkıntısının baş gösterdiği ülkemizde gençlerin kariyerlerini şekillendirmelerinde etkilerinin olmasından dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.

Youth Projects Group sayesinde iş sahibi olmak gerçekten de çok kolay! Bu konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler internet sitesini ziyaret edebilirler. İş ve staj fırsatları başlığı altında güncel iş ve staj ilanlarına yer veriliyor. Her bir ilanın özellikleri, başvuru şartları, başvuru süresi gibi detaylar internet sitesinde kendisine yer buluyor. Bunun yanı sıra, gençlerin yalnızca ülkemiz sınırları içerisinde değil tüm dünyada da iş sahibi olmalarına dair bilgiler onlarla paylaşılıyor. Bilhassa mezun olduktan sonra ne iş yapacağına karar veremeyen gençler için kariyerlerin şekillendirmeleri noktasında onlara yardımcı olacak fırsatlar hakkında bilgiler veriliyor. Bu yüzden, Youth Projects Group’un onlarca gencin iş sahibi olmasını sağlamasına şaşırmamak gerek!

Youth Projects Group Onlarca Genci AB Projeleri ile Tanıştırdı!

AB projeleri; özellikle üniversite öğrencileri için son derece önemli! Belirli bir zaman dilimini kapsayan, tüm AB politikalarını içine alan, üye ve üyeliğe aday ülkeler arasındaki işbirliği çalışmaları olarak özetlenebilir. AB projeleri içerisinde çok sayıda destek programları bulunuyor. Ülkemiz de AB aday ülkesi olarak bu projelerden faydalanma hakkına sahip!

Erasmus programı başta olmak üzere istihdam ve sosyal yenilik programı, Avrupa dayanışma programı ve daha birçok projenin ülkemizin faydalanması adına sunulduğunu söyleyebiliriz. Bu noktada, Youth Projects Group sayesinde bugüne kadar onlarca genç AB projeleri ile tanışarak kariyerlerine olumlu anlamda yön verme şansına erişti.