YediHilal’dan gençlik kampı

Gençlik
“Doğması dört gözle beklenen bir gençlik için” yola çıktığını ilan eden ve kısa sürede yaptığı pek çok etkinlikle gündeme gelen YediHilal, geçen sene ilginç başlıklarla düzenlediği tematik...
EMOJİLE

“Doğması dört gözle beklenen bir gençlik için” yola çıktığını ilan eden ve kısa sürede yaptığı pek çok etkinlikle gündeme gelen YediHilal, geçen sene ilginç başlıklarla düzenlediği tematik kampları, daha geniş ve zengin bir içerikle bu sene de düzenleyeceğini açıkladı. Kamp etkinliklerini “Gençlik Kamplaşıyor!” gibi mizahi bir sloganla duyuran yetkililerin verdiği bilgiye göre, bu seneki kamplar üç kategoride yapılacak. Bu üç kategori “10-14(ortaokul), 15-18 (lise) ve 18-25 (üniversite)” olarak belirlenmiş. 

Kefken’deki bir tesiste kızlar ve erkekler için ayrı zaman dilimlerinde yapılacak kamp çalışmalarındaki temalar hayli ilgi çekici. Gençlerin ilgi alanlarına yönelik geniş bir çeşitliliğin göze çarptığı tema başlıkları şöyle: Gelenekli Sanatlar, Müslüman Öncüler, Beyaz Perde-Film Okumaları, Kainat Okumaları, Yedi Tepeden Yedi Kıtaya Ümmet, Kadraj Zamanı- Fotoğrafçılık, Optik Düşler – Kısa Film Yapımı, Tarih Şuuru, Kalem Açacağı – Yazarlık Okulu, Medya Okumaları, Şiir, Sünnet-i Seniyye – Kırk Hadis. 

Her biri ayrı temalarda yapılacak bu kamplarda, ortak birtakım etkinliklerle de bir bütünlük sağlanmış. Verilen bilgiye göre, bu kamplara katılan gençler “kampta zikir keyfi yaşayacak, ayet ve hadis halkalarıyla kopmaz bağlar kuracak, cemaat halinde kılınan namazlarla sevaplarını 27 ile çarpacak, marşlarla yürüyecek, sportif etkinliklerle ter atıp kurt dökecek ve mizahi etkinliklerle de moral bulacak.” 

Kampların hangi tarih aralıklarında yapılacağı, her bir tematik kampta ne tür içerik ve etkinliklere yer verileceği gibi ayrıntılara, YediHilal’in web ve facebook sayfalarından ulaşmak mümkün.