Gençlik

İBB, Manevi Bakım Semineriyle Engelli ve Ailelerini Destekliyor

Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nde düzenlenen seminere, Beyoğlu İlçe Kaymakamı Osman Ekşi, Beyoğlu İlçe Müftüsü Aydın Yığman, Beyoğlu Müftülük Personeli ile engelli ve aileleri katıldı. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan seminerde Beyoğlu..

İBB, Manevi Bakım Semineriyle Engelli ve Ailelerini Destekliyor

Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nde düzenlenen seminere, Beyoğlu İlçe Kaymakamı Osman Ekşi, Beyoğlu İlçe Müftüsü Aydın Yığman, Beyoğlu Müftülük Personeli ile engelli ve aileleri katıldı. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan seminerde Beyoğlu Müftüsü Aydın Yığman yaptığı konuşmada; İslam dininin engelli bireylere ve engelliliğe manevi anlamda özel bir değer yüklediğini belirtti.  Seminerde Beyoğlu İlçe Kaymakamı Osman Ekşi de bir konuşma yaparak; “Engelli kardeşlerimiz ve ailelerinin her zaman yanındayız. 

Kaymakamlığımızın kapılara sizler her zaman açıktır”, dedi.

Fatih Sultan Mücahitler Kız Kur’an Kursu Öğrencileri’nin “Bize Rahmet Lazım” isimli ilahiyi işaret diliyle okumaları, seminer katılımcılarında büyük ilgi uyandırdı, semineri takip eden vatandaşlardan büyük beğeni aldı. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı Engelliler Müdürlüğü (İSEM), İstanbul’da Yaşayan Engelli ve Ailelerine Manevi Destek Hizmeti Sunuyor. İSEM engelli ve ailelerinin öz yeterliliklerinin arttırılarak sosyal yaşama karışabilmesi için sosyal yaşamı çok yönlü kuşatan hizmetler sunuyor. Engelli ve ailelerinin manevi bakımdan güçlendirilmesi amacıyla İSEM günümüze kadar İstanbul’un farklı merkezlerinde  düzenlediği seminer ile bireysel ve aile destek programlarıyla yaklaşık 105 bin engelli ve yakınına manevi destek hizmeti sundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL