Güneydoğulu 8 bin çocuk sporla eğitilecek

Gençlik
Diyarbakır, Batman ve Şanlıurfa’da dezavantajlı 8 bin çocuğun sporla eğitilmesi sağlanacak. AB’nin desteği, Gençlik ve Spor, Milli Eğitim ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının bölged...
EMOJİLE

Diyarbakır, Batman ve Şanlıurfa’da dezavantajlı 8 bin çocuğun sporla eğitilmesi sağlanacak.

AB’nin desteği, Gençlik ve Spor, Milli Eğitim ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının bölgede faaliyet gösteren spor ve gençlik kulüpleri ve sivil toplum kuruluşlarının işbirliğiyle hazırlanan “Spor Eğitimiyle Sosyal Katılımın Desteklenmesi için Teknik Yardım Projesi” Diyarbakır, Batman ve Şanlıurfa’da uygulanacak.

Proje ile 3 ilde tespit edilen 8 bin dezavantajlı çocuğa ulaşılarak, sosyal ve sportif eğitimlerinin sağlanması amaçlanıyor.

Projenin uygulanması için Diyarbakır’da oluşturulan merkez ofiste çalışmalara başlandı. Proje için Hollanda’dan Diyarbakır’a gelen Ekip Lideri Anders Lönnqvist, AA muhabirine yaptığı açıklamada, spor eğitiminin çocukların gelişimi için kilit unsur olarak görüldüğünü, sporun çocukların hayatlarını yeniden yönlendirmede büyük potansiyele sahip olduğunu söyledi.

Proje süresinin 2 yıl, maliyetinin de yaklaşık 2 milyon avro olduğunu anlatan Lönnqvist, proje ile bölgede yaşayan çocukların yaşam standartları ve gelecekteki fırsatlarının geliştirilmesinin hedeflendiğini dile getirdi.

Lönnqvist, “AB ilk defa böyle bir projeye destek veriyor. Proje ilk kez bölgede uygulanacak. Öncelikle eğitimciler yetiştirilecek. Bu sayede çok sayıda eğitimci de kazandırılacak. Proje sürecince çeşitli ülkelerden de AB uzmanları buraya gelecek. Ben de 2 yıl boyunca projede çalışacağım” diye konuştu.
AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi