Genç olmak için en ideal ülke hangisi?

Gençlik
Araştırmaya göre, en mutlu gençler Avustralya’da yaşıyor. Türkiye ise, 30 ülke arasında 18. sırada yer alıyor. Eğitimtercihi.com’un haberine göre Uluslararası Gençlik Vakfı ‘mut...
EMOJİLE

Araştırmaya göre, en mutlu gençler Avustralya’da yaşıyor. Türkiye ise, 30 ülke arasında 18. sırada yer alıyor. Eğitimtercihi.com’un haberine göre Uluslararası Gençlik Vakfı ‘mutluluk’ endeksini açıkladı. 30 ülkedeki gençlerin yaşam kalitesini inceleyen Uluslararası Gençlik Vakfı, genç olmak için en ideal ülkenin Avustralya olduğunu belirtti.

Yaşları 10 ile 24 arasında değişen gençlerin, eğitim, bilgi ve teknolojiye erişim, sağlık, güvenlik ve ekonomik durumları karşılaştırıldı.

Buna göre dünya, nüfusunun dörtte birini oluşturan gençlerin potansiyelinden yeterince faydalanmıyor. Gençlerin yarısı ya işsiz ya da kendilerine uygun olmayan işlerde çalışıyor.

Endekse göre, en mutlu gençler yüksek gelirli ülkelerde yaşıyor. Listenin ilk sırasında ise Avustralya var.

Avustralya’yı, İsveç, Güney Kore, İngiltere ve Almanya takip ediyor.

Türkiye ise, gençlerin mutluluk endeksinde 18. sırada yer alıyor. Raporda, Türkiye’de gençlerin genel olarak hayatlarından memnun olmadıkları dile getiriliyor.

Türk gençler, toplum tarafından değer görmediklerini de düşünüyor.

Dünyanın en mutsuz gençleri ise, Sahra altı Afrika ülkelerinde yaşıyor. Tanzanya, Uganda ve Nijerya, gençleri en mutsuz ülkeler olarak son sıralarda yer alıyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanusturservismerkezi