Ayşe Hafsa Mamak: Ramazan Ayı

Çocuk Yazarlar
Hatay Haydar Mursaloğlu İlkokul öğrencisi Ayşe Hafsa Mamak, Ramazan Ayı ile ilgili bir yazı kaleme aldı. Ramazan 11 ayın sultanıdır. Ramazan ayında herkeste bir tatlı telaş vardır. İftarlar bereketli,...
EMOJİLE

Hatay Haydar Mursaloğlu İlkokul öğrencisi Ayşe Hafsa Mamak, Ramazan Ayı ile ilgili bir yazı kaleme aldı.

Ramazan 11 ayın sultanıdır. Ramazan ayında herkeste bir tatlı telaş vardır. İftarlar bereketli, sahurlar heyecanlı olur. Bu Ramazan günleri herkesi mutlu eder tabii, bende bu Ramazan olduğu gibi mutluyum. Hem de nasıl. Sahurlarım ayrı güzel, iftarlarım ayrı özel. Ben Ramazan ayını her yıl olduğu gibi heyecanla beklerim. Ramazan’da küsler barışır, dostlar iyice yakınlaşır. Sahurlar herkes bilir, “ezan okunursa yemek yiyemem” diye vardır bir telaş, lap lup götürülür yemekler.

Ben Ramazan ayını çok severim, iftarlarda neredeyse 2 günlük yemeğini yerim eee tabi garip olurum. Hep güzel geçer günlerim. Oruçken öğle namazından sonra ailecek Kur’an-ı Kerim okuruz. Daha yeni geçtim Kur’an’a, çok severim Kuran okumayı. Zaman su gibi akar bir bakarsın akşam olur, annem yemek hazırlarken yemeğin mis kokuları burnuma gelince iftarı 4 değil 100 gözle beklerim. Ramazan’da en sevdiğim günlerden birisidir Kadir Gecesi, bol bol dua eder, namaz kılar, Kur’an-ı Kerim okurum. Peygamberimizi göreyim, salgın bitsin derim, Allah’ım inşallah dualarımı kabul eder. Geçerken zaman oruçlu oruçlu Ramazan’ın sonuna yaklaşıyoruz adım adım, üzülecek her insan, bakalım gelecek Ramazan nasıl olacak.