Hem Hafif Hem Leziz Tatlı Çeşitleri

Yemek Tarifleri
Gün içerisinde tatlı tüketmeden duramıyorsanız ya da akşam yemeklerinden sonra mutlaka tatlı yemek istiyorsanız seçtiğiniz tariflerin en azından hafif olması gerekir. Elbette  tatlıların hafif olması ...
EMOJİLE

Gün içerisinde tatlı tüketmeden duramıyorsanız ya da akşam yemeklerinden sonra mutlaka tatlı yemek istiyorsanız seçtiğiniz tariflerin en azından hafif olması gerekir. Elbette  tatlıların hafif olması lezzetinden ödün vereceği anlamına gelmiyor. Hem leziz hem de hafif olan tatlı çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Sizler için bazı önerilerimiz olacak.

  • Chia Tohumlu Sütlaç

Sütlaç zaten geleneksel tatlı çeşitlerimizden biri ve son derece hafif bir tatlı olduğu da biliniyor.  Sizlere önerimiz sütlacın içerisine az miktarda chia tohumu eklemeniz olacak. Bu sayede hem çok daha farklı bir lezzet elde edeceksiniz hem de  hazırladığınız sütlacı dilediğiniz miktarda tüketebileceksiniz. Chia tohumu tatlı tüketimi sonrasında oluşan ağırlık hissini ortadan kaldırıyor.

  • Kıbrıs Tatlısı

Kıbrıs tatlısı hafif olması ile tüm dünyaya ün salmış tatlı çeşitlerinden biridir. Hazırlaması için biraz zaman ayırmanız gerekebilir. Çünkü emek isteyen bir tatlı çeşidi ancak tadına baktığınız anda bu emeğe ve ayırdığınız zamana değdiğini göreceksiniz.  Kıbrıs tatlısının kreması, şerbeti, keki için malzemelerin tamamı eksiksiz bir şekilde aktarılıyor.

  • Kayısılı Yulaf Topları

Kuru kayısı ve hurma kullanarak hazırlayabileceğiniz bu tatlı çeşidi de hafif olması ile dikkat çekiyor.  Aynı zamanda çocuklar tarafından sevilerek tüketiliyor olduğunu da belirtelim. Hazırlamak için kayısı ve hurmanın yanı sıra az miktarda tarçına ve yulafa da ihtiyacınız olacak. Aslında ana malzemelerin  sadece bu kadar olduğunu belirtelim.  Hemen şimdi kolları sıvayarak bu benzersiz lezzeti siz de deneyin. Arzunuza göre üzerine çikolata da ekleyebilir ya da farklı pasta süsleme malzemelerini kullanabilirsiniz.

  • Tarçınlı Elma Topları

Evde uzun süredir bekleyen elmaları değerlendirmek için de tercih edebileceğiniz tarçınlı elma topları  büyük bir keyifle hazırlayacağınız hafif tatlı çeşitlerinden biridir.  Mükemmel bir sunum tabağı hazırlamak için de tercih edebileceğini tarçınlı elma topları, tarçının elma ile buluşmasından doğan muhteşem lezzeti ile hayran bırakıyor.  Üstelik sadece dakikalar içerisinde hazırlayarak buzdolabına koyabilirsiniz. Ansızın gelen misafirler için de kurtarıcı bir ikramlık olduğunu belirtelim. Tarifler mi? Yemek.com sitesinde!