İzmir’in En Güzel Plajları

Turizm&Seyahat
Türkiye’nin en popüler tatil merkezi olarak isimlendirilen İzmir, geniş kitlelere hitap ediyor. Ülkenin en batısında yer alsa da “Kimin canı denize girmek isterse soluğu İzmir’de alır.” sözü çok tanıd...
EMOJİLE

Türkiye’nin en popüler tatil merkezi olarak isimlendirilen İzmir, geniş kitlelere hitap ediyor. Ülkenin en batısında yer alsa da “Kimin canı denize girmek isterse soluğu İzmir’de alır.” sözü çok tanıdık gelir. Çünkü İzmir’in Türkiye’nin tatil cenneti olarak bilinmesinin altında aslında gizli kalan koylarının bulunmasıdır. İzmir’in en güzel plajları arasında kararsız kalanlar için en popüler koylardan biri Mimoza Koyu asla es geçilemez. Karaburun merkezde bulunan bu koyda asla dalgaya veya rüzgâra rastlanmıyor. Ancak sahili çakıl taşlıdır. Bu nedenle de oldukça sessizdir ve asla rahatsız edici kalabalığı yoktur. En basit tabirle tam kafa dinlemelik, denize girmelik bir koydur.

Sessizlik en huzur verici şeydir şu hayatta diyenler için Bodrum Koyu oldukça rağbet görüyor. Hem popüler bir koy olduğu için hem de tesis bakımından oldukça zengindir. Sahilde şezlong, yeme, içme mekan kıtlığı veya şemsiye azlığı ile karşılaşılmıyor. Burayı önemli kılan da budur. Balık tutkunları için de çok sık tercih edilen bir yerdir. Karaburun’un hemen her alanında yer alan koyları keşfedilmemiş güzellikleri saklayan bir hazine olarak görülebilir. Bunlardan biri de Dolungaz Koyu. Kamp tutkunlarının dahi bilmediği bu koya çadırla birlikte yemeklerle veya içeceklerle yani hazırlıklı gelmekte fayda var. Çünkü burada hiç işletme yok. Tam bir yeryüzü cennetidir. İzmir’in en güzel plajları elbette bunlarla sınırlı değil. Mordoğan Ayıbalığı Koyu, en güzel ziyaret mevsimi olarak eylül deniliyor. Özelliği ise deniz suyunun en fazla ısındığı ay eylüldür. Aksi takdirde suyu çok soğuktur bu nedenle de yüzmek cesaret ister.

Obilet Otobüs Bileti Avantajı

Türkiye çapında tüm şehirlere ulaşım ağını tek bir çatı altında toplayan Obilet platformu son yılların en popüler bilet satış sitesi olarak biliniyor. Obilet, otobüs bileti alırken dikkat edilecek birkaç önemli nokta bulunduğuna dikkat çekiyor. Obilet otobüs bileti satın alırken gidilecek olan şehir ve saat aralığına dikkat edilmelidir. Seyahat edilmek istenen tarihten en az 1-2 hafta önceden bilet temin edildiğinde uygun bir bilet satın alınabilir. Bilet tipinin de muhakkak belirlenmesi gerekir. Tek yön ya da gidiş dönüş gibi bilet seçimleri erken yapıldığında da ekonomik olarak avantajlı bir imkan sağlanıyor. Güvenli bir bilet almak için kredi ya da banka kartı gibi ödeme çeşitleri kullanılabiliyor. Ve en önemlisi bilet alınırken ad, soyad doğru bir şekilde belirtilmelidir.

Obilet otobüs bileti seçimleri yapılırken biletin hem uygun olmasına hem de konforlu bir yolculuk yapılmasına dikkat edilmelidir. Bu da seyahat edilecek olan firmanın hizmetine bağlıdır. Otobüs firmasının araştırılması veya firmayı tercih edenlerin yorumları okunması, firma hakkında yolculuk yapanlar için büyük bir avantaj sağlıyor. Yolcuların istediği bilete hemen ulaşabilmesi adına gerçekleştirilen Obilet uygulaması ile güvenilir, emniyetli ve temiz bir bilet rezervasyonu yapılıyor. Bu platform, çok sayıdaki otobüs ve seyahat şirketlerinin hizmetlerini anlatan bir web sitedir. Bu sitede firmaların tarifeleri, ödeme yöntemleri, yolculuk sırasındaki rotalar hakkındaki tüm bilgilere kolayca ulaşılır.

Obilet Farkı

Yurt içinde ve yurt dışında binlerce havayolu firması arasında büyük bir rekabet söz konusudur. Bu nedenle en ucuz firma lügatı artık tüm avantajlı yönlerini kaybetmiş durumdadır. Ancak bu rekabet arasında ayakta kalabilmek adına farklı seyahat seçenekleri veya farklı havayolu firması kendi içinde ekonomik anlamda uygun bilet fırsatları sunmaya başlamıştır. Her bir firmanın kampanyalarını takip etmek hem zaman alacağı hem de yorucu olacağı için Obilet uçak bileti ile ilgili tüm firmaların uçak biletlerini kendi bünyesinde buluşturuyor. Oluşan bu uçak seferleri listesinde seyahat sırasındaki farklı birçok firmanın bütün alternatif seçenekleri görülebiliyor. Bu sayede uçak biletleri arasındaki farklarda görülebilmektedir.

Seyahat etmek isteyen tüm yolcuların karşısına alternatifleri ile birlikte sunan Obilet uçak bileti sayesinde zamanlara göre değişen fiyatların bulunması da sağlanıyor. Farklı havayolu firmalarının kampanya ve indirimlerinde yararlanılmasına da imkan sağlamaktadır. Bu da Obiletin en büyük özelliğini gözler önüne sermektedir. Uçak biletlerini hızlı, güvenli ve avantajlı bir şekilde temin etmek isteyenlerin ilk durağı olan Obilet, yurt içi ve yurt dışı biletlerini sorgulayarak tüm seferler, fiyatlar, saat aralıkları gibi bilgilere kolayca ulaşılabilir.

İzmir İstanbul Uçak Bileti

İstanbul’dan ülkenin diğer şehirlerine direkt uçuş seferlerinin olması, havayollarında seyahat etmenin ayrıcalığını ve daha çok tercih edilmesine neden oluyor. Şehirden uzaklaşmak, daha bir temiz hava ve doğa ile buluşmak, yöresel yemeklerin tadına kendi vatanında tatmak, kumun sıcaklığı ve denizin serinliğini hissetmek için kısa bir tatil yapılabilecek pek çok nokta var . İzmir İstanbul uçak bilet satışları  en fazla seferler arasında yapılır. Bundan faydalanmak adına hemen bir bilet satın alarak, kısa bir seyahat ile yeniden enerjik olmaya ve vücut sağlığını artırmaya yönelik bir seyahat olarak bakılmalıdır.

Türkiye’de seyahat edilecek ve keşfedilecek birçok şehir, anıt, doğal güzellikler vardır. Ancak İzmir İstanbul uçak bileti kolay bulunması ve uçuş süresinin kısa olması baz alındığında bu durum büyük bir avantaj sağlıyor. Her gün farklı saatlerde onlarca uçuş seferi düzenleniyor. Eğer istenirse havayolu saatleri ile uyum gösterilmediğinde bir diğer alternatif seçim olarak İzmir’e araç kiralama tercih edilebiliyor. Karaburun koyları araştırılarak tüm gün denize girilebilir ve o günün gecesinde tekrar İstanbul’a rahatça ulaşım sağlanabiliyor.