İzmir Gezilecek Yerler ve Karavanla Gezilecek Yerler 

Turizm&Seyahat
İzmir Ege Bölgesi’nin gerek konumu gerekse kültürel özellikleri ile en çok beğenilen şehirlerinden biridir. Özellikle yaz mevsiminde turizm açısından çok önemli bir yere sahiptir. Bunun yanı sır...
EMOJİLE

İzmir Ege Bölgesi’nin gerek konumu gerekse kültürel özellikleri ile en çok beğenilen şehirlerinden biridir. Özellikle yaz mevsiminde turizm açısından çok önemli bir yere sahiptir. Bunun yanı sıra tarihi bir yönü de bulunur. İzmir’ e gittiğiniz zaman, vaktinizin olması gezmeniz açısından çok önemlidir.

Büyük bir şehir olduğu için gezilecek yer sayısı da çok fazladır. İzmir’e ilk kez gidenler mutlaka saat kulesini görmelidir. İzmir’ in sembolü haline gelen saat kulesi, her yıl binlerce yerli ve yabancı turist  tarafından ziyaret edilir. Çok ihtişamlı bir görüntüsü olmasının yanı sıra, hikâyesi ile çoğu kişinin en merak ettiği yerlerden biridir.

Tarihi Efes Selçuk Gezisi

İzmir gezilecek yerler arasında mutlaka Efes Selçuk olmalıdır. Antik Roma’ ya ait kalıntıları ve eserleri yakından görebileceğiniz bir yerdir. En çok turist alan bölgelerden biri olduğu söylenebilir. Özellikle yabancı turistlerin ilgi odağıdır. Meryem Ana Kilisesi sıklıkla ziyaret edilir. Önemli bir hikâyesi vardır. Tarihi canlı yaşamak, gezi anılarınıza yeni bir yer eklemek istiyorsanız, mutlaka tavsiye edilir. İzmir’e gittiğiniz zaman, ilk gezilecek yer olmalıdır.

Şirince İzmir Selçuk’ da yer alır. Tam bir köy havası alıp, birbirinden farklı hediyeler bulabileceğiniz bir yerdir. Özellikle şarap mahzenleri çok önemlidir. Ayrıca bisiklet ya da araba ile gezmek için çok uygun bir yer değildir. Her yeri yürüyerek gezebilir, İzmir’e ait lezzetleri tadabilirsiniz. GeziLinki.com sitesinden bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Renkli Alaçatı Sokakları

İzmir denildiği zaman, ilk akla gelen yerlerden biri de Alaçatı’ dır. Çeşme’ de yer alır ve İzmir merkeze yaklaşık olarak 30-40 dakika uzaklıkta bulunur. Çiçekli sokakları ve taş evleri ile meşhurdur. Özellikle yazları çok kalabalıktır. Kahvaltıları ve zeytinyağlı yemekleri meşhurdur. Hem deniz keyfi hem de temiz havanın keyfini çıkarabileceğiniz bir yerdir.

Karavanla gezilecek yerler arasında yer alır. Bunların dışında Urla, Seferihisar, Konak gibi yerleri de gezmeniz tavsiye edilir. İzmir’in simgelerinden olan Tarihi Asansör’ de şehir merkezinde yer alır. Gezi Linki sitesinden, daha detaylı bilgi alabilirsiniz.