Fırsat Otelleri Nedir?

Turizm&Seyahat
Ekonomik şartlardan dolayı tatil planınızı ertelemek zorunda değilsiniz. İstediğiniz takdirde siz de son derece uygun şartlarla yaz tatili yapabilirsiniz. Erken rezervasyon; tatil bütçesi kısıtlı olan...
EMOJİLE

Ekonomik şartlardan dolayı tatil planınızı ertelemek zorunda değilsiniz. İstediğiniz takdirde siz de son derece uygun şartlarla yaz tatili yapabilirsiniz. Erken rezervasyon; tatil bütçesi kısıtlı olanların imdadına yetişiyor. Herhangi bir otelde konaklamak için aylar öncesinden erken rezervasyon yaptırdığınız takdirde çok ciddi avantaj elde edersiniz. Buna ek olarak, otellerin sunmuş olduğu çeşitli fırsatları da takip etmeli ve onlardan yararlanmalısınız. Hatta, fırsat otelleri olarak bilinen bu tür oteller ile doğrudan iletişim kurmayı da deneyebilirsiniz.

Fırsat Oda Nedir?

Fırsat otelleri denildiği zaman akla gelen seçeneklerden birisi de fırsat oda! Ancak, bu tür odalar; zannettiğiniz kadar harika özellikler taşımayabilir. Her şeyden önce, bu tür odaların deniz manzarası olmayan ve bu yüzden daha az tercih edilen odalar olduklarını söylemek mümkün! Hatta, resepsiyon katında olmalarına da rastlanır. Bilhassa aileler ve balayı çiftleri bu tür odalarda kalmak istemezler. Bu yüzden, fiyatları son derece düşüktür. Siz de fırsat otelleri içerisinde yer alan bu tür odaları satın alabilirsiniz. Deniz, havuz, doğa manzarası takıntınız yoksa bu odalarda daha az para ödeyerek kalmayı tercih edebilirsiniz.

Fırsat Otelleri Neler Vaat Eder?

Tatil için parasının yetmeyeceğine dair endişe taşıyanlar; fırsat otelleri sayesinde birtakım avantajlar elde edebilirler. Bu tür oteller sayesinde son derece ekonomik bir konaklama gerçekleştirilebilir.

  • Fırsat otelleri istediğiniz her an karşınıza çıkmaz. Biraz araştırma yapmanız şarttır. Bu noktada, otel arama ve fiyat karşılaştırma sitelerini kullanmalısınız. Otel rezervasyon sitelerine üye olup filtreleme seçeneklerini kullanarak kalabileceğiniz otellerin listesine erişebilirsiniz. Söz konusu otellerin potansiyel müşterilerine sunmuş oldukları indirim ve kampanyalar hakkında bilgi alabilirsiniz.
  • Sonbahar ve kış aylarında erken rezervasyon yaptırıldığı takdirde ultra her şey dahil veya her şey dahil konsepti ile hizmet sunan otellerde son derece uygun fiyatlarla konaklama şansına erişebilirsiniz. Tüketiciler; erken rezervasyon ile en az yüzde 30 indirim kazanabilirler.
  • Fırsat otelleri bünyesinde çok sayıda oda seçeneğine yer verir. Takdir edersiniz ki, deluxe ve süit oda seçenekleri diğer odalara kıyasla pahalıdır. Ancak, standart oda seçenekleri çok daha ucuzdur. Siz de standart odada konakladığınız takdirde tatilinizi daha ucuza getirmiş olursunuz.
  • Bugüne kadar çok fazla tatil yaptıysanız hostel ve pansiyon fiyatlarının daha uygun olduğunu bilirsiniz. Bu iki tesis türü; hem yoğun hem de yoğun olmayan sezonda indirimli ücretler vaat ederler. Ancak, oda kahvaltı konsepti bulunmaz. Kahvaltı ek ücrete tabidir. Dört dörtlük bir otelde kalma takıntınız yoksa bu tür yerleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.
  • Fırsat otelleri; faydalanmasını bildiğiniz takdirde size büyük avantajlar sunar. İnsanlar; genelde hafta sonu tatil yapmak isterler. Bu yüzden, hafta sonu rezervasyon ücretleri daha yüksektir. Ancak, hafta içi otelde konaklamak istediğiniz takdirde daha uygun fiyatlar ile karşılaşırsınız.