Ofiste Şık Olmanın Püf Noktaları

Moda
Hazırlayan: Pınar Yıldız Haftanın 5 hatta çoğumuz için 6 günü sabah uyandığında ne giysem derdi başlar. Çalışan bayanların bu durumu iyi organize etmesi şarttır. Yoksa işe geç kalmak kaçınılmaz olur. ...
EMOJİLE

Hazırlayan: Pınar Yıldız

iş kıyafetiHaftanın 5 hatta çoğumuz için 6 günü sabah uyandığında ne giysem derdi başlar. Çalışan bayanların bu durumu iyi organize etmesi şarttır. Yoksa işe geç kalmak kaçınılmaz olur. İşte bizde bu hafta bayan okuyucularımız için bu sezonun en trend iş kıyafetlerini seçtik. Ayrıca 2010 kış sezonu için vereceğimiz tüyolarla eski kıyafetlerinizi oldukça şık bir hale getirebilirsiniz. Nasıl mı? İşte o ipuçları…

OFİSTE GİYEBİLECEĞİNİZ EN ŞIK KIYAFETLER…

 

 

bayan gömlekTabi iş hayatında şıklık deyince ilk akla gelen gömlekler. Bu yüzden sezonun gömlek modellerine göz atmadan geçmek olmaz. Beyaz ve mavi tonlarında dar kesim gömlekler bu sezon da oldukça moda. Ancak uzun modelleri daha trend. Kemerlerle kullanılınca da oldukça asil duruyorlar. Tabi seçenekler bununla sınırlı değil. Bu sezon tasarımcılar gömleklerin yaka bölümlerinde oynamalar yapmışlar. Fırfırlı, desenli, kurdelelerle bağlanan yakalar hatta boğazlı gömlekler ön plana çıkıyor. Zıt renkli düğmeler de ayrı bir şıklık katıyor. Yani gömleksiz olmaz!

 

iş kıyafetiBu kış oldukça soğuk geçiyor. Bu yüzden bayanlar kendilerini sıcak tutacak kıyafetleri tercih ediyor. . . Klasik giyimin mecbur olduğu bir işte çalışan bayanların yardımına ise ilk olarak gömleklerle kullanabilecekleri süveterler koşuyor. Üstelik artık uzun ve kemerlerle hareketlendirilmiş süveterler çok şık duruyor. Bunun yanında ofiste şıklığınızı elinizden bırakmak istemiyor ama aynı zamanda üşümemeliyim de diyorsanız diğer seçeneğiniz hırkalar. Yine gömleklerle kullanabileceğiniz ama alışılmışın dışında aksesuarlarla hareketlilik katılmış hırkalardan mutlaka edinmelisiniz.

 

iş kıyafetleriElbiseler… Yazın neredeyse üstümüzden çıkarmadığımız elbiseler kış sezonunda da ofislerin gözdesi oldu. Hemen her markanın kreasyonunda mutlaka bulunan elbiseler artık oldukça da kullanışlı. Uzun ya da kısa artık boyu farketmiyor. Çünkü iyi tasarlanmış bir elbise her boyda oldukça güzel duruyor. Tabi neyle kombine ettiğiniz de çok önemli. Uzun ya da bilekte deri botlar ve şık bir aksesuarla hem rahat hem de trend olmamak mümkün değil.

 

Daha neler mi var? Etekler, kumaş pantolonlar, ceketler… Yani ofiste giyinmek için seçenekleriniz çok. Ancak malum ekonomik kriz var ve bütçemi zorlayamam diyorsanız biraz yaratıcılıkla bu durumun üstesinden gelebilirsiniz. Bunun için dolabınıza bir göz atın ve daha önce almış olduğunuz gömlek, ceket, hırka ve süveterlerinizi çıkarın. Gömleklerinizi bir kemerle kullanarak sezonun modasını yakalayabilirsiniz. Şal ve fularla da bu konuda yardımıza koşan aksesuarlardan. Ceketinizin içine kullanacağınız ipek bir fular yine sizi şık olmaya taşıyacak bir detay. Üstelik uzun fularları belinize bağlayarak da kullanabilirsiniz.

Şimdi sıra sizin için seçtiğimiz ofis kıyafetlerinde. Günlük hayatta rahatlıkla kullanacağınız kıyafetler bu galeride…

OFİSTE GİYEBİLECEĞİNİZ EN ŞIK KIYAFETLER FOTO GALERİSİ…