Lohusalık sürecinde pijama satın alırken, sabahlıklı modeller ile fazla kilolarınızı saklayabilirsiniz.

Moda
Beklenen gün geldiğinde ve doğum gerçekleştiğinde dünyanın en mutlu kişisi şüphesiz ki annelerdir. Yeni anne için bu mutlu sürecin yanında sıkıntıların da olabileceği kısa bir döneme merhaba denilir. ...
EMOJİLE

Beklenen gün geldiğinde ve doğum gerçekleştiğinde dünyanın en mutlu kişisi şüphesiz ki annelerdir. Yeni anne için bu mutlu sürecin yanında sıkıntıların da olabileceği kısa bir döneme merhaba denilir. Lohusalık dönemi içinde en çok da alınan kilolar ve doğum ağrılarının verdiği gerginlikler kendini gösterebilir, bu durum da gayet olağandır.

Lohusalık dönemi genellikle yorucu geçen bir süreçtir. Bebeğin ve annenin birlikte yaşama uyumu, emzirme, uykusuzluk, gelen ziyaretçiler ve birçok telaş içinde geçen bu zor günlerde 9 aylık süreç içerisinde vücutta meydana gelen fizyolojik ve psikolojik bazı değişimler stresi de beraberinde getirir ve gergin bir süreç yaşanır. Aslında yavaş yavaş eski hale dönüşüm başlasa da yeni anne olan bayanlar için özellikle fiziksel değişim ve kilo alımı oldukça olumsuz etki yaşatır. Geçmişe oranla günümüzde birçok pijama modelleri ve sabahlıklar olağanüstü tasarımlarda olup hatta annelerin fazla kilolarını saklayabilecek şekilde üretilmektedir. Özellikle de sabahlıklı modeller bu konuda oldukça hoş bir görüntü sağlayarak karın ve basen bölümünü örten ve kiloları saklayan çeşitlilikte üretilmektedir. Lohusa pijama modelleri artık sabahlıklı olarak tercih edilebilmektedir. Böylelikle hem koruyucu yönde hem de kiloları saklayıcı yönde etkili olmaktadır.

Lohusa gecelik ve sabahlık ile hoş görünüme kavuşun

Doğum umduğunuzdan kolay veya zor geçebilir. Normal doğum veya sezaryen doğum yapmış olsanız da sonrasında vücut değişimleri yaşanması gayet normal bir durumdur. Her kadın için vücutta meydana gelen bu değişimler etki yaratır. Psikolojik olarak da etki yaratan bu kiloların geçici olduğunu unutmamak gerekir. Kontrollü beslenme ve bilinçli yapılan hareketler ile kısa sürede normale döneceğini bilmek çok önemlidir. Anne sağlığı kadar bebeğin de sağlığı bir okadar önemli olduğundan diyete girmek veya bilinçsiz egzersiz yapmak oldukça sakıncalıdır. Fiziksel görünümünüze gelince de modern dünyanın nimetlerini ayağınıza getiren tasarımcıların lohusa kıyafetleri ile gayet şık ve hoş bir görünüm içinde bir lohusalık dönemi yaşayabilirsiniz. Kısacası son dönemlerde tekstil sektöründe yeni trendlerin hızla yaygınlaşması ile doğum sonrası ihtiyaç olan bir çok ürüne internet siteleri ve mağazalar ile kısa sürede erişebilir özellikle lohusa gecelik ve lohusa sabahlıklar ile gayet hoş bir görüntü sergileyebilirsiniz. Fazla kilolarınızı bu geçici dönemde sağlık sorunu yaşamadan saklayabilirsiniz.