Hem Şık Hem Rahat Ol!..

Moda
Aslında işiniz çok kolay; yapmanız gereken biraz araştırmak. Unutmayın ki şık ayakkabılar giyiyor olmak için illa ki acı çekmek gerekmez. Verdiğimiz ipuçlarına göz atarak elbisenize uygun, doğru ayakk...
EMOJİLE

Aslında işiniz çok kolay; yapmanız gereken biraz araştırmak. Unutmayın ki şık ayakkabılar giyiyor olmak için illa ki acı çekmek gerekmez. Verdiğimiz ipuçlarına göz atarak elbisenize uygun, doğru ayakkabıyı seçebilirsiniz.

Ayakkabı alışverişinin kadınlar için enkeyifli alışverişlerden birisi olduğuna hiç şüphe yok. Çünkü hiçbir kadının yeteri kadar ayakkabısı yoktur. Biz kadınlar, kendimizi böyle kandırırız. Topuklu ayakkabılarla kendimizi bir başka hissederiz; çekici, kendinden emin, zarif. Çok rahat olmamalarına rağmen topuklu ayakkabıları ayağımızdan çıkartmak istemeyiz. Peki ya acı veren ve gecemizi zehir eden topuklulara ne demeli! Ayakkabı alışverişinde amacımız şık ve rahat ayakkabıları tercih etmek olmalı. İşte ayakkabı seçiminizi kolaylaştıracak önerilerimize kulak verin.

– Kaliteli ayakkabıları tercih etmeniz her zaman sizin avantajınıza. Sadece bir sezon giyip atacağınız bir ayakkabı yerine kaliteli bir ayakkabıyı tepe tepe 3-4 sene kullanabilirsiniz.

– Ayakkabı seçerken en önemli ayrıntı ayağınıza tam oturmasıdır. Ayakkabı giyip, mağazanın içinde birkaç tur atın ve daha sonra kararınızı verin. Asla ayağınıza küçük veya büyük gelen ayakkabıları almayın.

– Topuklu ayakkabılar, klasik modeller ve rahat formlarıyla gardırobunuzdaki birçok elbiseyi veya jeani tamamlayabilir.

Saten, arkası açık ayakkabılar özel şık gecelerde mini elbiselerinizi mükemmel tamamlar.

– Düz babetleri veya az topuklu ayakkabıları pantolonlarla ve diz hizasındaki eteklerle çok şık kombine edebilirsiniz.

– Şık siyah botları elbiselerle, eteklerle, pantolonlarla ve jean’lerle şık şekilde tamamlayabilirsiniz. Unutmayın bu sezon botlar ve bootieler oldukça moda.

– Dar eteklerle ve dar skinny pantolonlarla stilettolar mükemmel kombinlenir. Mutlaka en az bir tane stilettonuz olsun.

– Eğer belirli birkaç elbisenizi tamamlayacağınız bir çift almak istiyorsanız, çanta ve aksesuvarlarınızla tamamlamak için aynı renkleri tercih edin.

– Az ve öz çift ayakkabıyla yetinirimdiyorsanız, klasik siyah topuklu ayakkabılar veya fildişi renkler her elbisenizle tamamlayabileceğiniz tarzdadır.

– Rengine karar verdikten sonra yapmanız gereken şey rahat edebileceğiniz formları ve elbisenize uygun modelleri bulmaktır.

– Platform tabanlı ayakkabı ya da botlar topuk boyunu aza indirdiği için rahat edeceğinizmodeller arasında.

MEVSİMİ GELDİ

Yağmurlarla başımız dertte! Su geçirmez bir çift çizme herkese lazım.

UYUM ÖNEMLİ

Cart yeşil veya mor bir ayakkabıya mı âşık oldunuz? Tereddüt etmeyin. Doğru kombinasyonla şıklık çocuk oyuncağı.

RAHAT VE ÇEKİCİ

Platform ve dolgu tabanlı ayakkabılar her vücut tipi ve bacak boyu için olmamakla beraber, değişik, rahat ve çekici bir alternatif. Uzun bacaklıysanız rahatlıkla platform ve dolgu topuk kullanabilirsiniz.

DOĞRU NUMARA ÇOK ÖNEMLİ

Pek çok kadın ayakkabı alışverişinde acele ve hevesle hata yapar. “Yarım numara küçük ama açılır” veya “Biraz büyük ama idare eder” demeyin. Sonuçta hiç giyemediğiniz bir ayakabıya para harcamış olacaksınız.

YÜKSEK TOPUK AŞKINA!

Babetler çok rahat, üstelik çok şekerler! Ancak yüksek topuğun yeri başka. Siyah ve kahve tonunda birer çift şart. Tabii bu öneri yüksek topuklularla yürümeyi bilenlere…