Düğün Temasına Göre Damatlık Nasıl Olmalı?

Moda
Pierre Cardin resmi web sitesinden inceleme fırsatı bulabileceğiniz damatlık ve smokin modellerine göz atın, düğün konseptinize ve kişiliğinize uygun modeller sunulduğundan emin olabilirsiniz. Kır düğ...
EMOJİLE

Pierre Cardin resmi web sitesinden inceleme fırsatı bulabileceğiniz damatlık ve smokin modellerine göz atın, düğün konseptinize ve kişiliğinize uygun modeller sunulduğundan emin olabilirsiniz.

Kır düğünü mü, balo salonu mu? Smokin mi, yoksa takım elbise mi? Bunlar, kendinize soracağınız mekân teması sorularından bazıları. Düğün mekânınızın formalitesinin damatlık kıyafeti ile birlikte düşünülmesi şaşırtıcı olmamalı. Bunun bir diğer anlamı, nişanlınız nasıl bir gelinlik giyeceğini seçerken düğünün resmiyet düzeyini dikkate almanız gerekeceğidir.

Damatlık Seçimi için Öneriler

Tahmin edebileceğiniz gibi çok resmi bir düğün büyük ihtimalle smokin giyinmeyi lüzumlu kılacak, ancak çok rahat bir düğün ya da ikisi arasındaki bir yerde ne olacak? Birkaç örnek üzerinde duralım.

Plaj düğünleri: Damadın rahat olması için nefes alabilen bir kumaşa ihtiyacı olacaktır; keten veya pamuklu kumaşlar idealdir. Ayrıca, bronz ya da plaj temasına atıfta bulunmak için diğer açık renk kumaşları tercih etmenizi öneririz.

Yarı resmi salon düğünleri: Muhtemelen smokin damatlık giymeyeceksiniz. Bu durumda, damatların 3 parçalı (yelek, ceket, pantolon) damatlık seçmeleri isabetlidir. Bu oldukça resmi görünebilir, ancak gri tonlu ya da kahverengiden uzak durun; onlar ofise aittir.

Resmi düğünler: Muhtemelen en çok tanıdığınız görüntü budur. İki farklı alternatif; siyah bir kravat ve tam smokin ya da koyu renk bir takım elbisedir.

Düğününüzün teması nasıl olursa olsun, şık bir damat olmak için üzerinize tam oturan, doğru eşleştirilmiş parçalarla tamamlanan, sizi ayırt edici aksesuarlar taşıyan, özel bir model olmalıdır. Pierre Cardin resmi web sitesinden inceleme fırsatı bulabileceğiniz damatlık ve smokin modellerine göz atın, düğün konseptinize ve kişiliğinize uygun modeller sunulduğundan emin olabilirsiniz.