Dolabınız Düzgün Olsun!

Moda
Bazı giysileri asmak, bazılarını ise katlamak uygundur. Pudra.com’un haberine göre, doğru uygulama ile giysilerin ömrünü uzatır, dolapların da düzene girmesini sağlamış oluruz. – Keten, su...
EMOJİLE

Bazı giysileri asmak, bazılarını ise katlamak uygundur.

Pudra.com’un haberine göre, doğru uygulama ile giysilerin ömrünü uzatır, dolapların da düzene girmesini sağlamış oluruz.

Keten, suni ipek ya da pamuklu gömlek ve bluzlar asılabilir. İpek ve saten gibi kaygan kumaşlı giysiler ile kadife ve şifon gibi narin kumaşlar için dolgulu saten askılar kullanmak doğrudur.

– Omuz eğimi olan askılar ceket, blazer ve montların formlarını koruyacağı için uygun olur.

– Etekler için mandallı özel etek askıları kullanabilir, pantolonlar için de yine mandallı askıları, paçalardan asmak suretiyle kullanabilir, ya da ahşap askıların orta çubuklarından faydalanabilirsiniz.

– Trikolar ve yünlüler genellikle katlanmalıdır. Eğer çekmeceleriniz sınırlıysa, süveterlerinizi omuzlardan ikiye katlamak suretiyle ahşap bir askının orta çubuğuna, ince kağıt üzerinde asabilirsiniz.

– Kot gibi sağlam kumaşlı pantolonlar da katlanabilir.

– Ağır işlemeli ve süslü gece elbiselerinizi de katlamalısınız, çünkü üzerindeki işlemelerin ağırlığı askıda elbisenin formunu bozabilir.