Dar Gelirlinin Çizmesi Şimdi Moda

Moda
Su ve çamurdan korunmak için genellikle balıkçılar tarafından kullanılması nedeniyle ”balıkçı çizmesi” olarak da anılan bu çizmeler, şimdi lüks mağazaların vitrinlerini süslemeye başladı. ...
EMOJİLE

Su ve çamurdan korunmak için genellikle balıkçılar tarafından kullanılması nedeniyle ”balıkçı çizmesi” olarak da anılan bu çizmeler, şimdi lüks mağazaların vitrinlerini süslemeye başladı.
Son zamanlarda da özellikle genç kızların ayaklarını süsleyen bu çizmeler, canlı renkleriyle de oldukça dikkati çekiyor. Pembe, mavi, sarı, kırmızı, siyah ve mor renkleri ile çiçekli, geometrik desenli, ekoseli ve kürklü modelleriyle lastik çizmeler, 12-35 yaş grubundaki bayanların vazgeçilmezleri arasına girdi. Markalar da çeşitli şekillerde tasarladıkları lastik çizme modellerini koleksiyonlarına dahil etti.

Bir alışveriş merkezinde ayakkabı dükkanı bulunan Mehmet Erim, söz konusu çizmeleri, ayaklarını üşütmek istemeyen ve şıklıklarından taviz vermeyen müşterilere sattıklarını söyledi.
Yağmur çizmelerinin, pek çok markanın kış koleksiyonunda yer aldığını belirten Erim, bu nedenle müşterilerin seçim yapmakta çok zorlandıklarını anlattı.

Erim, canlı renkleri ve çeşitli modelleriyle beğeni toplayan çizmelerin her ayakkabı mağazasının vitrinini süsler hale geldiğini dile getirerek, şöyle konuştu:

”Yağmur çizmeleri, temizliklerinin kolay olması ve boya gerektirmemesi nedeniyle de çok avantajlı. Bu çizmeler ayakları soğuk kış günlerinin olumsuz etkisinden koruyor. Ayakların çizme içindeki rahatlığı ise başka bir keyif sunuyor. Kalın çoraplarla dahi rahatlıkla kullanılabiliyor.”
Yağmur çizmelerinin, tahminlerinden çok daha fazla ilgi gördüğünü belirten Erim, ”Bu tarzın bu kadar tutulmasında ünlü isimlerin de bu çizmeleri sıkça kullanmasının etkili olduğunu düşünüyorum”
dedi.