Tribünde Yumruklar Konuştu!

Spor Güncel
Trabzonspor’un 88. dakikada Burak Yılmaz ile bulduğu golle 2-1 kazandığı maçta bu golün ardından protokol tribünü karıştı.   Protokol tribünün hemen önündeki bölümde maçı takip eden bazı Ta...
EMOJİLE

Trabzonspor’un 88. dakikada Burak Yılmaz ile bulduğu golle 2-1 kazandığı maçta bu golün ardından protokol tribünü karıştı.

 

Protokol tribünün hemen önündeki bölümde maçı takip eden bazı Tabzonsporlular, Burak’ın golüyle büyük sevinç yaşadı. Beşiktaşlıların tepkisi üzerine burada bulanan kişilerin bir bölümü protokol tribününe çıkarken, bu sırada yumruklaşmaların yaşandığı görüldü. Protokol tribünü tam anlamıyla karışırken, özel güvenlik elemanları olayları yatıştırmakta zorlandı.

 

ŞENOL GÜNEŞ İLE BEŞİKTAŞ TARAFTARI TARTIŞTI

Maçın 74. dakikasında hakem kararına itiraz nedeniyle tribüne gönderilen Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş ile Beşiktaşlı taraftarlar arasında son anlarda gerginlik yaşandı.

 

Trabzonspor’un galibiyet golünün ardından, protokol tribünün önündeki bölümde maçı izleyen Güneş’e numaralı tribündeki bazı Beşiktaşlılar tepki gösterdi.

 

Şenol Güneş’in, kendisine küfür edildiği gerekçesiyle oldukça kızgın olduğu gözlenirken, zorlukla yatıştırılan deneyimli teknik adam, maçın bitiminde protokol tribününe çıkıp, daha sonra soyunma odasına gitti.

 

Trabzonsporlu taraftarlar Güneş’e sevgi gösterilerinde bulundular.

 

PROTOKOLDEKİ GERGİNLİK MAÇ SONRASI DEVAM ETTİ

Protokol tribününde yaşanan olaylar sonrası iki kulüp yöneticileri arasındaki soğukluk maçtan sonra da devam etti.

 

İki kulüp yöneticileri ayrı ayrı bölümlerde otururken, Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş’in gergin olduğu gözlendi. Sadri Şener, bir süre Güneş’in yanında oturdu. Şener, daha sonra Beşiktaşlı yöneticilerin olduğu bölüme giderek, onlarla konuştu. Beşiktaşlı yöneticiler Şener’e Trabzonsporlu misafirlerin yaptıklarından dolayı sitemde bulundular.

 

Şener, Beşiktaşlı yöneticilerle görüştükten sonra protokol tribününden ayrıldı.

 

PROTOKOL TRİBÜNÜNDEKİ OLAYLAR

Protokol tribününde yaşanan olaylarla ilgili soruları da yanıtlayan Beşiktaş Basın Sözcüsü Mete Düren, deplasman takımı tarafının tepkilerinde ve reaksiyonlarında biraz daha sakin olmaları gerektiğini söyledi.

 

Düren, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener’in beyefendiliğiyle olaylara hakim olduğunu kaydederek, ”Şener kafilesini aldı, götürdü. Deplasmanda tepkiler daha mülayim olmalı. Devlet protokolüne yakışmayan olaylar. Gelen konukların reaksiyonda kontrollü olmasında fayda var. Gerginlik büyümeden sona erdi” ifadelerini kullandı.

 

Habertürk