Tayvan’da 135 kişilik dev kafile

Spor Güncel
Tayvan‘ın Taipei kentinde 1-17 Eylül tarihlerinde yapılacak İşitme Engelliler Dünya Yaz Oyunları’na Türkiye 135 kişilik dev bir kafileyle katılıyor. Tayvan’daki organizasyona 80 ülke...
EMOJİLE

Tayvan‘ın Taipei kentinde 1-17 Eylül tarihlerinde yapılacak İşitme Engelliler Dünya Yaz Oyunları’na Türkiye 135 kişilik dev bir kafileyle katılıyor. Tayvan’daki organizasyona 80 ülkenin katılacağı ve Türkiye’nin 12 branşta mücadele edeceğini belirten İşitme Engelliler Federasyonu Başkanı Oktay Aktaş, “Dört yol önceki oyunlarda 2 altın, 4 gümüş, 4 bronz olmak üzere 10 madalya kazanmıştık. Bu defa Tayvan’da hedefimiz en az 4’ü altın olmak üzere toplam madalya sayısını 15’e çıkarmak istiyoruz” dedi.

Türkiye’nin oyunlarda güreş, tekvando, atletizm, ve judo da favori olduğunu ayrıca hentbol ve basketbol gibi takım oyunlarında da bu defa madalyayı hedeflediklerini belirten Aktaş, milli takımların bu oyunları hedef alarak, uzun zamandan beri ciddi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini söyledi.

Türkiye, İşitme Engelliler Dünya Yaz Oyunları‘nda basketbol, voleybol, hentbol, güreş, masa tenisi, tekvando, judo, atletizm, plaj voleybolu, tenis ve bowling dallarında mücadele verecek.

Bir çok dalda favori ülke konumunda olduklarını belirten Aktaş, “Çok iyi sonuçlar alacağımıza inanıyorum. Bunu başaracak güçteyiz. Milli takımlarımız bu oyunlarda Türk Milletini en iyi şekilde temsil edecektir. Bundan kimsenin bir kuşkusu olmasın” dedi.