Su Altında Tehlikeli Macera

Spor Güncel
10 gün 10 gece suyun altında yaşayacak olan Beylikdüzü Sualtı Sporları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cem Karabay, 30 Ağustos’ta rekor öncesi hazırlıklarını sürdürüyor. ABD’li sat komandos...
EMOJİLE

10 gün 10 gece suyun altında yaşayacak olan Beylikdüzü Sualtı Sporları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cem Karabay, 30 Ağustos’ta rekor öncesi hazırlıklarını sürdürüyor. ABD’li sat komandosu Hall’a ait rekoru kendisinin devralacağını belirten Karabay, “Türkiye’nin ismini dünyaya duyuracağım” dedi.

2007 yılında SAT komandosu Namık Ekin ile birlikte dünya rekoru kırmak için hazırlanan Beylikdüzü Sualtı Sporları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cem Karabay, “Beylikdüzü Migros AVM’nin ana sponsorluğunda 30 Ağustos’ta saat 13:00’te 10 gün ve 10 gece hiç çıkmaksızın suyun altına ineceğim ve 146 saat boyunca yaşamı ve bütün ihtiyaçlarımı suyun altında gerçekleştireceğim” dedi.

Guinness Rekorlar Kitabı‘nda ABD’li SAT komandosu Jarry Hall’a ait olan rekoru kırmak için hazırlanan Karabay’a, 15 metrekarelik bir akvaryum hazırlanarak 45 ton suyun içinde bu rekorun deneneceği belirtildi. Düzenlenen toplantıya Guinness Rekorlar Kitabı Türkiye Marka Müdürü Emin Gorkun da katıldı.

ABD’li Hall’in 5 gün 5 gece rekorunu geçmek için hazırlanan Cem Karabay, “Bu rekoru kırıp Türkiye’nin ismini tüm dünyaya duyuracağım. Burada tüm ihtiyaçlarımı suyun altında gerçekleştireceğim. Türk bayrağı altında bulunacak akvaryumu 10 binlerce kişi izleyebilecek. 30 Ağustos Zafer Bayramı günü bu rekoru kırıp, ülkemize yeni bir zafer ekleyeceğiz” diye konuştu.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme