Kış Oyunları’nda Şok Gelişme

Spor Güncel
  Dünya Üniversiteler Kış Oyunlarını izlemek üzere Erzurum’da bulunan ve kaldığı Oyunlar Köyü’nde geçirdiği kalp krizi sonucu ölen Rus turistin, Talliz Manastryrev olduğu öğrenildi. &...
EMOJİLE

 

Dünya Üniversiteler Kış Oyunlarını izlemek üzere Erzurum’da bulunan ve kaldığı Oyunlar Köyü’nde geçirdiği kalp krizi sonucu ölen Rus turistin, Talliz Manastryrev olduğu öğrenildi.

 

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Rusya uyruklu 72 yaşındaki Manastryrev, Oyunlar Köyü E01 Blok 117 numaralı odasında aniden fenalaştı.

 

Manastryrev ile birlikte aynı odada kalan Rumyantgev Sergey, arkadaşının lavaboya gitmesine yardımcı olduktan sonra durumu Oyunlar Köyü yetkililerine bildirdi.

 

Sağlık ekipleri tarafından yapılan kontrolde, Manastryrev’in kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği tespit edildi.

 

Manastryrev’in cesedi, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Aziziye Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

 

Bu arada Manastryrev’in, 3 yıl önce açık kalp ameliyatı geçirdiği ve rahatsızlığı nedeniyle kalp ilacı kullandığı öğrenildi.

 

Bu arada kış oyunlarında bir de taciz vakası yaşandı. Oyunlar Köyü’nde görevli personelin Kanadalı bayan sporcuları taciz etmesi bomba gibi patladı. Konuk kafile ateş püskürdü, organizasyon olayı kapatmak için devrede.

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları’nda önceki gece meydana gelen bir olay ortalığı karıştırdı.

 

Sporcuların kaldığı oyunlar köyünde ‘taciz’ şoku yaşandı. Erzurum’daki herkesin keyfini kaçıran olay önceki gece meydana geldi. Hadise’nin gönüllüler için verdiği konsere katılan Kanadalı bayan sporcular, daha sonra oyunlar köyüne döndü.

 

Ancak buradaki görevlilerin ‘alkollü olmalarından cesaret alarak’ sporcuları taciz etmeleri oyunlar köyüne bomba gibi düştü. Kanadalı sporcular, bu durumu derhal kafile sorumlularına aktardı. Sporcularından gelen bu şikayetle şok olan Kanadalı yetkililer, derhal organizasyon komitesinin kapısına dayandı.

 

KAMERA KAYITLARI TAKİPTE

 

Olayın bir an önce emniyete intikal ettirilmesini ve sorumlularm gözaltına alınmasını isteyen Kanada kafilesi, "Eğer bunu yapmazsanız oyunları protesto eder, ülkemize döneriz" resti çekti.

 

Olayın büyümemesini için Kanadalı yetkilileri sakinleştirmeye çalışan organizasyon sorumluları ise derhal bir ‘kriz toplantısı’ yaptı. Olayın emniyete intikal etmeden çözüme kavuşması için çaba harcandığı, suçluların bulunması için oyunlar köyündeki kamera kayıtlarının incelemeye alındığı öğrenildi. Öte yandan Hadise konseri sonrası oyunlar köyüne alkollü olarak döndükleri belirtilen Türk Milli Takımı sporcularının ise akreditasyon kartları toplandı.

 

Bazı Türk sporcuların ise gece 02.00’ye kadar diğer ülkelerden gelen sporcularla birlikte oldukları ve gece yarısı ikamet ettikleri bölüme geldikleri ifade edildi.

 

Habertürk