Spor Güncel

Fırat Sularında Rafting Heyecanı

Haber: Engin Dinç Türkiye Rafting Şampiyonası 20-21 Haziran 2009 tarihleri arasında Erzincan’da yapıldı. Fırat nehri üzerinde bulunan Sansa deresi bölgesinde yapılan yarışmaya Türkiye’nin değişik illerinden toplam 14 takım katıldı. İzleyicilerin dikkat..

Fırat Sularında Rafting Heyecanı

Haber: Engin Dinç

Türkiye Rafting Şampiyonası 20-21 Haziran 2009 tarihleri arasında Erzincan’da yapıldı. Fırat nehri üzerinde bulunan Sansa deresi bölgesinde yapılan yarışmaya Türkiye’nin değişik illerinden toplam 14 takım katıldı. İzleyicilerin dikkat ve zevkle izlediği yarışmada, sporcular da büyük bir heyecan yaşadı. Şampiyonanın ilk günü slalom, sprint ve kafa kafaya yarışlarıyla başladı.

İkinci gün ise nehir inişi yapıldı. Oldukça zorlu geçen nehir inişi yarışları sırasında 4 bot devrildi. Yarış sırasında yaşanan kazalar sırasında Trabzon ekibinden Sinan Akgün ise hafif yaralandı. İl Sağlık Müdürlüğü 112 Hızır Acil ekipleri tarafından kaza yerinde tedavi edilen Akgün’ün ciddi bir probleme rastlanmadı.

14 takımın katıldığı yarışmada birinciliği Antalya Airraft, ikinciliği Rize Çaykurspor, üçüncülüğü ise Rize İkizderespor kulüpleri aldı. Yusufeli Kayak İhtisas Klübü ise ‘Centilmenlik’ ödülü almaya hak kazandı.

Turnuvada dereceye giren takımlara ödülleri Erzincan kent merkezinde düzenlenen bir törenle verildi. Düzenlenen ödül töreninde yarışmacılara ödülleri Erzincan Valisi Abdulkadir Demir ve diğer yetkililerce verildi.

Tören sonunda bir konuşma yapan Türkiye Kano Federasyonu Asbaşkanı ve Rafting Sorumlusu H. Şafak Tatoğlu, Erzincan’ın ilk defa yapılan böyle bir organizasyonu başarıyla gerçekleştirdiğini söyledi. Asbaşkan Tatoğlu, kendilerine karşı misafirperverlik gösteren Erzincan halkına teşekkürlerini iletti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL