Bu Rekor 2909’da Kırılır!

Spor Güncel
Spor uzmanı, Emmy ödüllü ABD’li televizyoncu John Brenkus (39), yeni kitabı “The Perfection Point” için 200 atletle çalışarak, bir sporda kırılabilecek en uç rekorları ve ne zaman kı...
EMOJİLE

Spor uzmanı, Emmy ödüllü ABD’li televizyoncu John Brenkus (39), yeni kitabı “The Perfection Point” için 200 atletle çalışarak, bir sporda kırılabilecek en uç rekorları ve ne zaman kırılacaklarını tahmin etmeye çalıştı.

 

8.99 SON ZAMAN

Brenkus çalışmaları sonucunda, 100 metre koşusunun, 2909 yılına kadar 9 saniyeden daha kısa bir sürede koşulamayacağını iddia etti. Brenkuz, bir atletin 100 metreyi en az 8.99 saniyede koşabileceğini de belirtti. Ayrıca kitapta maratonun en kısa 1 saat 57 dakika 57 saniyede koşulabileceği ve golfte en uzun atışın 497 metre olabileceği şeklinde tahminlere de yer verildi.

 

Ünlü televizyoncu Brenkus yıllarca kırılamayan bir rekorun kırılmasının ardından, sürekli geçilmeye başlandığını da belirterek insanların kafalarındaki bariyerlerin daha büyük rekorları engellediğini dile getirdi.

 

1.6 kilometreyi dört dakikadan az bir zamanda koşmak için 200 bin yıl bekleyen insanlığın, bu rekor Roger Bannister tarafından kırıldıktan 46 gün sonra tekrar kırıldığını ve takip eden 10 yıl boyunca, her 12 günde bir olmak üzere 300 kez daha kırıldığını dile getirdi.

 

MİLLİYET

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme