Binicilikte Tarihi Sınav

Spor Güncel
SIEC binicisi Hasan Şentürk, Avrupa Finali’nde üçüncülüğü elde eden Estonyalı binicinin final yarışına katılamayacağını resmen bildirmesi üzerine, Dünya Kupası’nda asli olarak mücadele hak...
EMOJİLE

SIEC binicisi Hasan Şentürk, Avrupa Finali’nde üçüncülüğü elde eden Estonyalı binicinin final yarışına katılamayacağını resmen bildirmesi üzerine, Dünya Kupası’nda asli olarak mücadele hakkını kazandı.

Hasan Şentürk, 20-22 Mart tarihleri arasında Varşova’da gerçekleştirilen Avrupa finalinde 4. olmuştu. Uluslararası Binicilik Federasyonu, Avrupa finalinde 3. olan Estonyalı sporcunun çekilmesi üzerine, Hasan Şentürk’ün Dünya Kupası’na asil olarak katılacağını duyurdu.

SIEC sporcusu 26 yaşındaki Hasan Şentürk yaşanan gelişmenin ardından son derece mutlu olduğunu belirterek, "Türkiye’yi Dünya’nın en önemli yarışmalarından birinde temsil etme hakkını elde etmekten büyük onur duyuyorum. En büyük hedefim bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek. Bu anlamda beni destekleyen herkese ve SIEC’e çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Rolex FEI Dünya Kupası final yarışı Las Vegas’ta 15-19 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek.