Kenan Sofuoğlu’nun pistine yeni kiracı aranıyor

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Başkanı Bekir Yunus Uçar, Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu’na ait Akyazı ilçesindeki pistin kapatılmasına ilişkin, “Yeterli bir bütçe elde edersek orayı tekrardan Sofuoğlu ile bir kontrat yaparak sporcuların ücretsiz kullanımına açabiliriz” dedi. 

Uçar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sofuoğlu ile yaptıkları sözleşme sonucu pistin 4 yıllığına kiralandığını anımsattı.

Mali bütçe yetersizliği nedeniyle sözleşmenin anlaşmalı olarak iptal edildiğini anlatan Uçar, “Sofuoğlu’ndan rica ettik. O da kararımızı olumlu karşıladı, böylece sözleşme feshedildi” ifadesini kullandı.  

Uçar, daha önceden pistin bütün lisanslı ya da lisanssız sporculara ücretsiz olarak açıldığına işaret ederek, “Orada spor yapılacağı zaman ambulans bulundurmak gerekiyordu. O yüzden Kenan Sofuoğlu maliyeti ve giderleri ticari işletme yaparak karşılayamacağı için bir işletmeci talip oluncaya kadar orada sadece kendi antrenmanlarını yapacak” diye konuştu. 

İşletmeci veya kurumların Sofuoğlu’nun antrenman yapmadığı saatlerde burayı sportif amaçlı kullanabileceğini vurgulayan Uçar, “Orası ‘dünya şampiyonu olabilsin’ diye kendisi tarafından antrenman amaçlı yapılmış bir yer. Yeterli bir bütçe elde edersek orayı tekrardan Sofuoğlu ile bir kontrat yaparak sporcuların ücretsiz kullanımına açabiliriz” şeklinde konuştu.