Şike davasında flaş gelişme!

Futbol
‘Futbolda şike’ iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da bulunduğu 9’u tutuklu 93 sanık hakkında açılan davanın 19. duruşması görülmeye b...
EMOJİLE

‘Futbolda şike’ iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da bulunduğu 9’u tutuklu 93 sanık hakkında açılan davanın 19. duruşması görülmeye başlandı.

AZİZ YILDIRIM KATILMADI
Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nce görülen duruşmaya aralarında Olgun Peker’in bulunduğu 8 tutuklu sanık katıldı. Sağlık sorunları nedeniyle hastanede tedavi gören Aziz Yıldırım duruşmaya katılmadı. Davaya Sadri Şener, Nevzat Şakar ve Şekip Mosturoğlu’nun da aralarında bulunduğu bazı tutuksuz sanıklar katıldı.

YOKLAMA YAPILDI
Sanıkların ve avukatların salona alınmasının ardından ilk olarak yoklama yapıldı ve duruşmaya gelen sanıklar tespit edildi. Salona tutuklu ve tutuksuz sanıklar, avukatlar ve tutuklu sanıkların yakınları alındı. Davada Fenerbahçe Spor Kulübü davaya müdahillik talebinde bulundu.

GÜVENLİK ÖNLEMİ
Duruşma nedeniyle adliye çevresinde de yoğun güvenlik önlemleri alındı. Spor polisi, çevik kuvvet ve sivil polisler adliyeyi sıkı bir güvenlik çemberine aldı. Polis köpekleri de adliye çevresine yerleştirildi. Adliye içinde de duruşmanın yapılacağı salonun katında güvenlik barikatı oluşturuldu.

FENERBAHÇE DAVAYA ARTIK MÜDAHİL
‘Futbolda şike’ iddiaları üzerine açılan davada Fenerbahçe Spor Kulübü davaya müdahillik talebinde bulundu. Fenerbahçe müdahillik dilekçesinde suçtan zarar gördüğünü belirtti ve daya müdahil olmak istedi.

Mahkeme Başkanı salonda bulunan sanıklara Fenerbahçe’nin müdahillik talebi konusunda itirazı olup olmadıklarını sordu. Sadri Şener’in de aralarında bulunduğu sanıklar müdahillik talebine ilişkin itirazlarının olmadıklarını belirtti.

Mahkeme, müdahillik talebi konusunda karar vermek için ara verdi. Mahkeme, aranın ardından Fenerbahçe’nin müdahillik talebini oy birliği ile kabul ettiğini açıkladı. Aziz Yıldırım ile bazı sanık avukatlarının, dava dosyasında yer alan telefon dinlemelerine ilişkin ses kayıtlarının tamamının kendilerine verilmesi talebi de değerlendirildi. Mahkeme, ses kayıtlarının verilmesi talebini de ‘özel hayatın gizliliği gerekçesiyle’ reddetti.

"YILDIRIM ÖLÜM RİSKİ ALTINDADIR"
Şike davasında tanık sıfatıyla ifade veren Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın doktoru Mustafa Serdar Erkan, “Yıldırım ölüm riski altındadır” dedi. Yıldırım’ın pankreas iltihabı nedeniyle hastaneye yattığını ifade eden Erkan, “Pankreas değerleri yüksek, iç kulaktan ya da beyinden kaynaklanan denge sorunu var” dedi. Aziz Yıldırım’ın avukatı Dede, “Aziz Yıldırım cezaevinde yaşamını devam ettirebilir mi? Ölüm riski ne kadar?” diye sorması üzerine doktor Erkan, “Pankreas iltihabı değerleri yüksek olan kişi hastane de olmalı. Bu ölümcül bir hastalık zaten. Hastane dışında kalmaması gerekir. Ölüm riski altındadır. Aziz Yıldırım’ın cezaevinde pazartesiden cumaya kadar yüzde 20 ölüm riski bulunmaktadır” diye cevap verdi.

Habertürk