Rüştü’ye Göre Sabır Başarıyı Getirecek

Futbol
 A Milli Futbol Takım’ımızın Hırvatistan ile oynayacağı maçı değerlendiren Ay-Yıldızlıların eski file bekçisi Rüştü Reçber, oyunculara tavsiyelerde bulundu. Lig TV’de yayınlanan Pazar...
EMOJİLE

 A Milli Futbol Takım’ımızın Hırvatistan ile oynayacağı maçı değerlendiren Ay-Yıldızlıların eski file bekçisi Rüştü Reçber, oyunculara tavsiyelerde bulundu.

Lig TV’de yayınlanan Pazartesi Gecesi Futbolu programına katılan deneyimli kaleci, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda Hırvatistan karşısında kurtardığı penaltının hatırlatılması üzerine şu ifadeleri kullandı: "O penaltının ardından tabii ki büyük bir sevinç yaşamıştık. Bana koşan arkadaşlarımdan çok penaltıyı kaçıran arkadaşı teselli etmek istedim. Takım olarak müthiş kenetlenmiştik. Ben inanıyorum ki Milli Takım’daki kardeşlerimiz cuma günü sahada ülkelerini en iyi şekilde temsil edecekler. Allah yardımcıları olsun." Milli Takım’ı Türk antrenörün çalıştırmasının daha mantıklı olacağını vurgulayan başarılı eldiven, Hırvatistan maçı için uyarılarda bulundu: "Arkadaşlarımın sabırlı olmaları gerekiyor. İkincisi gol yememeleri lazım. Üçüncüsü taraftarların coşkulu desteği. Ben ekibimize güveniyorum. Şu anda bayram haftasındayız. Klasik anlatımıyla bayram içinde bir bayram daha yaşamak istiyoruz. Bu potansiyelimiz de oyuncu kalitemiz de var. İnanıyorum ki istediğimizi iki maç sonunda da alacağız." 38 yaşındaki tecrübe, sağlığı elverdiği sürece kariyerine devam etmek istediğini sözlerine ekledi.

Zaman