Patronlar derbi tahmini yaptı

Futbol
Hemen hemen başa baş çıkan sonuçlara göre 11 kişi Fener, 9 kişi ise Galatasaray’dan yana oy kullandı. Avea CEO’su Akdemir ise tarafsız kalmayı tercih etti Bu yıl ilk kez hayata geçirilen p...
EMOJİLE

Hemen hemen başa baş çıkan sonuçlara göre 11 kişi Fener, 9 kişi ise Galatasaray’dan yana oy kullandı. Avea CEO’su Akdemir ise tarafsız kalmayı tercih etti

Bu yıl ilk kez hayata geçirilen play off sistemi nedeniyle son 3 haftadır herkesin futbolu konuştuğu Türkiye’de son düzlüğe giriliyor. Bu akşam Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynanacak maçla Türkiye’nin yeni şampiyonu belli olacak.

Deplasmanda oynayan Galatasaray kazanırsa, 18. şampiyonluğu olacak, Fenerbahçe kazanırsa 19.kez kupayı müzesine götürecek.

Farklı sektörlerden 21 işadamı ve üst düzey yöneticiden kimi tuttuğu takıma göre yorum yaptı, kimi şartları değerlendirdi.

21 kişiden 11’i Fenerbahçe, 9’u ise Galatasaray şampiyon olur dedi. Avea’nın CEO’su Erkan Akdemir ise ‘Bir Beşiktaşlı olarak tarafsızlığını’ ilan etti.

Listedeki diğer iki Beşiktaşlı isim Tuncay Özilhan ve Cemil Kazancı, ‘Fenerbahçe’ dedi. İşte iş dünyasının şampiyonluk tahminleri…

CİMBOM ATAR, KAZANIR

Totemi mecburen bozduk

Batu Aksoy-Turcas Petrolcülük Yönetim Kurulu Üyesi: Bir Galatasaray taraftarı olarak, Galatasaray şampiyon olacak diyorum. Skor ise 2-0 ya da 2-1  olur bence. Arena’daki her maça gidiyorum, 10 yıldır maça birlikte gittiğimiz bir ekibimiz var, totem olarak bu ekibi bozmamaya çalışıyoruz. Ama son maç bizim statta olmadığı için gidemeyeceğim.

ZATEN HAK ETMİŞTİ

Mehmet Büyükekşi-TİM Başkanı: Berabere kalarak ya da yenerek Galatasaray’ın şampiyon olacağını düşünüyorum. Süper Final maçlarında Galatasaray’ın deplasmanda daha iyi bir performans ortaya koyduğunu gördük bu maçta da öyle olacağını düşünüyorum. Zaten uzun lig maratonunu 9 puan önde kapatarak şampiyonluğu da hak eden tarafın Galatasaray olduğunu düşünüyorum. Programım çok yoğun ancak maça gitmeyi istiyorum.

ŞANSSIZLIK KIRILIR

İsmet Güral-Güral Porselen: Galatasaray bu kez Şükrü Saracoğlu’ndaki şanssızlığını kıracaktır. 2-1 kazanacağını düşünüyorum.

2-1 GALATASARAY

Nurkan Yurdakul- Mazda Genel Müdürü:  Büyük maç 2-1 Galatasaray’ın galibiyetiyle sonuçlanır.

KADIKÖY’DEN ÇIKIŞ YOK!

KANARYA DAHA YAKIN
Tuncay Özilhan-
Anadolu Grubu Başkanı: Şampiyonluk ipini Fenerbahçe’nin göğüsleyeceğini düşünüyorum. İki takım da iyi ancak bu şike davası Fenerbahçe camiasını birleştirdi ve daha motive olduklarını düşünüyorum. Bu nedenle de maçı kazanırlar. Üçüncülük ise Beşiktaş’ın olur.

1-0 FENERBAHÇE!

Başaran Ulusoy-TURSAB Başkanı: Dostça, büyük kulüplere yakışan bir maç olmasını diliyorum. Yöneticiliğini de yaptığım kulüp yani Fenerbahçe kazanır diyorum. Ancak bence bu yıl her iki kulüp de bu yıl şampiyonluğu hak etti diye düşünüyorum. Skor bence 1-0 olur, bu maça kalp dayanmaz ama stada gideceğim.

FENER ŞAMPİYON OLUR

Süleyman Orakçıoğlu-Orka Giyim Başkanı: Bu yıl çok stres ve gerilim var, hepsi ülkemizin takımı, bu kadar gerğinliğe ve çatışmaya gerek yok. İyi olan kazansın diyeceğim ama ben Fenerbahçeliyim ve bizim şampiyon olacağımızı düşünüyorum. Hatta bol gollü bir maç olacağını da söyleyebilirim. Pek fazla totemin yoktur ama statta maçı hep aynı yerde izlemeye özen gösteriyorum, ayrıca takım geride olduğunda ya da kötü oynadığında pozitif düşünmeye çalışıyorum. Son maç örneğin, Beşiktaş gerideyken son 5 dakikada 2 gol atıp maçı beraberliğe getirdi, meşaleler yanmasaydı bir gol daha atardı.

YENER AMA…

Hikmet Tanrıverdi-İHKİB Başkanı: Fenerbahçe taraftarıyım. Maçı alırız ama şampiyon olur muyuz olmaz mı bilemiyorum, çünkü puan silme cezası verilebilir. Beşiktaş-Trabzonspor maçının galibi de Beşiktaş olur. Maçlara fazla gitmiyorum, son 6-7 yılda en fazla 3 kez gitmişimdir. Bu maça da gitmeyeceğim…

MAÇA GİTMEYECEK

Rifat Hisarcıklıoğlu-TOBB Başkanı: Koyu bir Fenerbahçe taraftarı olan Rifat Hisarcıklıoğlu’nun tahmini 2-1 Fenerbahçe lehine. Hisarcıklıoğlu, şampiyonluk maçına gidemeyecek çünkü Rize’de Başbakan Erdoğan tarafından açılışı yapılacak olan Fen Lisesi’nin açılışına katılacak.

Bir Beşiktaşlı olarak Fener kazanır diyorum

Cemil Kazancı-Aksa Enerji: İpi göğüsleyecek taraf Fenerbahçe olur. Bir Beşiktaşlı olarak gönlümde Fenerbahçe’nin kazanmasından yana. Hatta Fenerbahçe 3-1 alır diyorum.

2-1 FENERBAHÇE

Mehmet Cengiz -Cengiz İnşaat Başkanı: 2-1 Fenerbahçe kazanır diye tahmin ediyorum.

EVDEKİLER FENERLİ

Serdar İnan: Rizesporluyum. Ama evdeki herkes Feneli olduğu için gönlüm Fener’in kazanmasından yana. 2-1 Fener kazanır diyorum.

ŞANSLARI EŞİT TARAFSIZIM

Erkan Akdemir-AVEA CEO’su: Şampiyonluk maçının son haftaya kalması heyecanı daha da artırdı, herkes evde, işte, toplantıda bile bu maçı konuşuyor. Her iki taraf da hak etti şampiyonluğu, iki takım da iyi oynuyor. Bir Beşiktaşlı olarak Fenerbahçe’ye de Galatasaray’a da eşit şans veriyorum. 3. ise Beşiktaş olur. Beşiktaş’ın maçlarına gitmek istiyorum ancak gitmediğimiz maçları kazanıyoruz, o nedenle totem yapıyorum gitmemeye çalışıyorum. İnönü’deki Beşiktaş-Fenerbahçe maçına kızlarım gittiler, bu maça da gidecekler. ‘Keşke tüm maçları sadece kadınlar izlese, çok eğlenceli’ diyorlar.

MAÇI 2-0 ALIRIZ

Nahit Kiler: Fenerbahçe taraftarıyım. Ancak Fenerli olmasam da 2-0 Fener yenecek derdim. Bütün istatistikler bunu gösteriyor. Saracoğlu’nda Galatasaray’ın yenmesi mümkün görünmüyor.

ZOR AMA FENERBAHÇE

Vedat Uygun Volkswagen Genel Müdürü: Tahmini gerçekten çok zor bir maç.  Ancak 3-1 Fenerbahçe maçı alır diye düşünüyorum.

BERABERLİK YAKIN İHTİMAL

İbrahim Aybar Renault Genel Müdürü: Dostane bir maç olmasına diliyorum. Beraberlik en yakın ihtimal. Eşitlik bozulursa Fenerbahçe galibiyete daha yakın.

Akşam