Bizi yıldıracağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz

Futbol
Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, bu sezon maçın sonucuna direkt etki eden hakem hatalarından Trabzonspor’un 13 puan kaybettiğini savundu. Hacıosmanoğlu, Mehmet Ali Yılmaz Tesisl...
EMOJİLE

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, bu sezon maçın sonucuna direkt etki eden hakem hatalarından Trabzonspor’un 13 puan kaybettiğini savundu.

Hacıosmanoğlu, Mehmet Ali Yılmaz Tesislerinde, hakem hatalarına ilişkin basın toplantısı düzenledi. Toplantı öncesi, bu sezon Spor Toto Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası’nda bordo-mavili takım aleyhine yapılan hakem hatalarıyla ilgili hazırlanan bir videoyu basın mensuplarıyla izleyen Hacıosmanoğlu, daha sonra açıklamalarda bulundu.

Sözlerine, “Bir görüntü seyrettiniz, bu, senaristler tarafından yazılan ve oynanan bir film değil” diyen Hacıosmanoğlu, “Fair-play adıyla çıktığımız rahmetli Süleyman Seba Sezonu’nda oynanan maçlarla ilgili görüntüler bunlar. Böyle bir değerli insanın adını bu sezona veriyorsanız o sezonun adil ve adaletli geçmesini sağlamak yetkililerin görevidir” ifadesini kullandı.

Konuştuğunu ancak karşılığında ceza aldığını söyleyen Hacıosmanoğlu, “Konuşmalarımız da sevdalısı olduğumuz Trabzonspor’un haklarının korunmasına yönelik yaptığımız söylemler. Hataları hep beraber seyrettik. Türkiye, daha önce seyretmişti. Futbol hatalar oyunu. Oynayanlar, yönetenler, yazanlar da değerlendirenler de hata yapıyor. Şayet bu hatalar eşit olursa, forma, renk, camia ayrımı yapılmadan herkese eşit olursa söyleyeceğimiz bir şey yok, o zaman bunun adına hata diyebiliriz. Belli takımlara ayrı, bu sistemden ayrılan farklı takımlara ayrı uygulanıyorsa o  zaman bu hatadan çıkıyor, kaste giriyor” dedi.

– “Hak arama adına gösterilen tepkiler normal karşılanmalı”

Hacıosmanoğlu, kendilerinin de bunu dile getirmelerinin doğal olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

“Bizim de bunu dile getirmemiz doğal. Bizim ve bizim gibi haksızlığa uğrayan takımların bu kamuoyunda hakkını arama adına tepki göstermesini yetkililerin normal karşılaması lazım. 16 maçta hakem hatalarını gösterdik. ’10 tanesini hata olarak kabul edelim’ diyoruz. Kabul edemeyeceğimiz hatalar var. Erciyes maçında ilk hafta Süleyman Seba Sezonu başlıyor, herkesin ahlaklı olması lazım. 48. dakikada çok özenerek aldığımız Deniz kardeşimizin topa vurduktan sonra kaleci ile karşı karşıyayken kaldığı hareket, golün engellenmesi, verilmeyen penaltı, kırmızı kart bizi üzmedi. Bu arkadaşımız sakatlandı  ancak bu hafta oynayabildi. Kaçan Trabzonspor’un 2 puanı.”

Hacıosmanoğlu, şöyle devam etti:

“Dönüp geliyoruz 3. hafta Başakşehir maçını oynuyoruz. Maçın içinde yapılan onca hatayı bir tarafa bırakalım, maçı son dakikasında bizim oyuncumuza faul yapılmasına rağmen o faul yapmış gibi gösterilerek golü engelliyor ve 2 puan daha gidiyor, etti 4 puan. Akhisar maçında eşit kararlar vermesi gereken dediğimiz hakem arkadaşımızın kararları ile 2 puan daha kaybettik, 6 puan. Bursaspor maçında 1-0 öndeyiz, öyle bir penaltı veriliyor ki insan bu kararı verirken, biraz vicdanı olan, çok büyük rahatsız olur. Belki kalecimizin parmaklarının ucu değiyor ama hazır kıta bekleyen hakem penaltıyı veriyor. Verebilirsiniz, parmaklarının ucu değdi ama bir örnek vereceğiz, şampiyonlukta yarıştığımız rakiplerimizden bir tanesi, Fenerbahçeli oyuncu, Karabük maçında rakibine sevgilisi gibi sarılıyor, ona penaltı yok. Bizimkinin parmak uçları, penaltı. Burada da 2 puan gidiyor. 1-0 öndeyiz, o maç öyle bitmezdi, 8 puan. Balıkesirspor ligimize hoş geldi, inşallah kalıcı olur ama bu maçta verilen komedi penaltıyı Türkiye izledi. Kale arkası hakemleri yanlış yapıyor, orta hakemleri yönlendiriyor diye suçluyoruz. 6. hakemin önünde oluyor, oyuncu kendisi takılıp düşüyor, aleyhimize penaltıdan 2 puan daha kaybediyoruz.”

– “Golü vermeyen hakemin Trabzonlu olduğunu öğrendim”

Eskişehirspor maçında direkten ceza sahasına dönen topu Cardozo’nun ağlara gönderdiğini aktaran Hacıosmanoğlu, şunları söyledi:

 “Cardozo golü atıyor, yardımcı hakem de kendi kafasından çok daha büyük top, 1 metrelik mesafede, bakış açısı da güzel, direkten dönen topu iptal ediyor. Balıkesir maçında 6. hakem, gözünün önünde olmayan pozisyonda penaltı veriyor ama Trabzonspor söz konusu olunca 6. hakem, orta hakeme yardımcı oluyor nizami golü iptal etmesi konusunda, orta hakem de iptal ediyor. Şimdi hakemler aranıyor diyorlar ya maçtan önce, biz aradık, dünya yerinden oynadı. Bundan yaklaşık  bir ay önce ben golü vermeyen hakemin Trabzonlu olduğunu öğrendim. Trabzon bölgesinden olan hakemleri, rakiplerimizin maçlarına vermiyorlar ama Trabzonlu hakemi 6. hakem olarak Trabzon’a verdiler. Akçaabatlı kardeşimiz. Öğrendikten sonra telefonu tedarik ettim, kendisini aradım. Trabzonlu, ‘Akçabaatlıyım başkanım’ dedi, ‘Bütün ailem orada’. Sadece şunu söyledim, ‘Bir Trabzonlu olarak orada Trabzonspor’un nizami golünü vermediğinizden dolayı rahatsız oldunuz mu’? ‘Bir hafta 10 gün vicdan azabı çektim’ diyor.

“Toplamda bakıyorsunuz, hakem hatalarıyla 10 maç daha var, onları hakem hatası olarak kabul ediyorum” diyen Hacıosmanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Maçın sonucuna direkt etki eden Trabzonspor’un kaybettiği 13 puan var. Bunlar bizim hakem arkadaşlarımızın aleyhimize verdiği kararlardan kaybettiğimiz puanlar. 13 puanın yarısını verseniz, bugün ligde çok daha iddialı konumdaydık. Rakiplerinize ne yapıyorsunuz, onların aleyhinde kararları lehlerine çevirmekte görevlendirmiş gibi hareket yapıyor hakem arkadaşlarımız. Ondan sonra Seba Sezonu, temiz sezon, adaletli yarıştan bahsediyoruz. Eğer bu böyle olacaksa, yarış böyle devam edecekse, her sezon kurallar içine koyup ilan etsinler. ‘3 takımı biz yarıştıracağız, diğer takımlara da Anadolu’nun güzide takımları ve bu lige damgasını vuran Trabzonspor’u ayrı statüye koyun, siz tamamlayıcı kulüplersiniz’ diyin. Biz de ona göre bütçelerimizi belirleyip yatırım yapalım.”

Hacıosmanoğlu, böyle durumda Trabzon’a önemli oyuncuları getirmelerine gerek olmadığını belirterek, “Bu yörenin yetenekli, yetiştirdiğimiz oyuncularıyla en kötü 4. oluruz ama bu şekilde Türk futbolu nereye gider diye hesap ediyorsanız herhalde hiçbir yere gitmeyecek, gitmesine de imkan yok. Bizim Federasyon Başkanımız televizyon programında canlı yayında. Şansal Bey soruyor, ‘Yukarıda iki takım rekabet üst düzeyde mücadele ediyor’. ‘Evet’ diyor, çok güzel. ‘Altta da büyük, güzel rekabet var’ diyor. Federasyon Başkanı olarak bu sözleri kullanırken vicdanı sızlıyor mu merak ediyorum, benim de arkadaşım. Sizin amacınız 3 takımı orda güzel yarıştırmak mı? Bizim bu kadar vermiş olduğumuz mücadele, emek… Bunun karşılığını biz nerede, nasıl alacağız” diye konuştu.

– “Bizim cezalardan endişemiz yok”

“Biz konuşuyoruz, bunları söylüyoruz, yarın yine PFDK’ya sevk edersiniz 6 ay daha ceza verirsiniz” diyen Hacıosmanoğlu, “Bizim cezalardan endişemiz yok. Bizi asıl bu toplumun geleceği adına endişeye düşüren sizin adaletsiz anlayışınız. Cenab-ı Allah, onu düzeltmeyi, adil yönetim göstermeyi sizlere nasip etsin. Bu ülkede nelerin yaşandığını, kimlerin nasıl organizasyonlar yaptığını herkes çok iyi biliyor” ifadesini kullandı.

Fenerbahçe maçının hakemi Bülent Yıldırım’ı aramasına ilişkin de Hacıosmanoğlu, şöyle dedi:

“Bülent Yıldırım’ı maçtan önce aramam çok rahatsız etti insanları ama rahatsız olmasınlar, bunu açıklayan benim. Bu hataları yapan hakem arkadaşlarımızın hata yaptıklarında, ‘hata futbolun içinde var’ deyip geçiştirecek kadar basit bir şey olmadığını kamuoyunun bilmesini istiyorum. Eğer bu hataysa Beşiktaş’a, Galatasaray’a, Fenerbahçe’ye de aynı hatalardan yapılmasını bekliyoruz. Eğer yapılmıyorsa, onlar bu manada korunuyorsa, onların lehine hatalar yapılıyorsa demek ki bizim konuştuklarımızın, söylediklerimizin Türk futbolu adına ne kadar doğru olduğu ortaya çıkıyor. Biz  bir şekilde bunun üstesinden geliriz. Anadolu’nun bağrından çıkmış, zor imkanlardaki Anadolu takımlarının hakkını yiyenlere Anadolu insanın saf, temiz duygularıyla bir ahı yeter. Yarın belki sizden çıkmaz ama çocuklarınızdan çıkacağından emin olun. Hak yiyenin hiçbir zaman hak yanında kalmamıştır.”

– “İnsanlar statta tiyatro seyretmek istemiyor”

İbrahim Hacıosmanoğlu, PFDK tarafından aldığı cezanın “komik” olduğunu söyleyerek, şunları kaydetti:

 “Bize ceza veriyorsunuz, o kadar komik ki disiplin talimatında hakem aramanın suçu yok, bundan sonra hakem arayana 1 ile 3  yıl arasında ceza vereceksiniz. Bana verdiğiniz cezayı ne ile izah edeceksiniz? Acaba Bülent Yıldırım’ın ‘sportmenliğe aykırı bana konuşması oldu’ diye bir raporu var mı sizde, yok. Ben bugüne kadar şahsımla ilgili cezaları savunma yapmadım Tahkimde ama bu sefer yapacağım, orada da bunu soracağız. Demek ki olmayan ceza maddesinden bize ceza verdiniz, şimdi aklınız başınıza geldi, maddeyi değiştirdiniz. Bizim de istediğimiz bu, biz hakemleri maçtan sonra tebrik edelim, maçtan önce kimse aramasın ama sağduyulu bütün insanlar biliyor ki Türkiye’de futbol artık top ile oynanan oyun değil, tiyatro sahnelerinin bir benzeri. Bunun nedenine baktığınızda sahada sporseverlerin maç izlememesinin asıl nedeni budur, çünkü insanlar statta tiyatro seyretmek istemiyorlar.”

Aldıkları cezaların kendilerini yıldıramayacağını belirten Hacıosmanoğlu, “Trabzonspor’un büyüklüğünü elbette göreceksiniz. Bizi cezalardan yıldıracağınızı sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Bu bizim için bir dava ve bu davaya Trabzonspor sevdalılarına hizmetkar olarak hizmet etmek için yola çıktık. Böyle de devam edeceğiz. Bunun sonu nereye giderse biz onun sonuna kadar gideceğiz. İnanın bu verdiğiniz açık cezalar bizi hiç etkilemiyor. Bizim bu Türk futbolundaki adaletsizliğin ortadan kalkması için kapalı ceza yatmayı da göze aldığımızı bilmenizi istiyorum” diye konuştu.

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, “Biz yönetimiz, karar verdik mi takımı sahadan çekeriz. Ne kadar ciddi olduğumuzu bundan sonraki maçlarda da görecekler” dedi.

Hacıosmanoğlu, Mehmet Ali Yılmaz Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, Beşiktaş ile oynadıkları maçı hakem Mete Kalkavan’ın kötü yönettiğini ancak  Sivasspor maçlarına da aynı hakemin verildiğini belirterek, şöyle devam etti:

“Yetkilileri de ‘Beşiktaşlı olduğunu açıklayan bir hakemi Beşiktaş-Trabzonspor maçına nasıl veriyorsunuz’ diye aradım. O zamanki MHK Başkanı, ‘Başkanım çok iyi bir maç yönetecek arkadaşımız’ dedi. Beşiktaş maçının hakemi Kalkavan’ın nasıl maçı yönettiğini hep beraber gördük. Kalkavan’ı dönüp yine Sivas maçına verdiniz. Başka hakem mi kalmadı verebileceğiz? Sivas maçında yaptıkları da ortada. Beşiktaş maçında bizim lehimize karar vermiş olsaydı, Sivas maçında da bizim lehimize karar verseydi, bu hafta Mete Kalkavan’ı sahaya çıkarır mıydınız? Çıkarmazdınız. İşte bu adaletsiz anlayışınızın, korkmuş olduğunuz güçlere nasıl yaranacağınızın cevabı burada saklı.”

Kendilerine yapılanların altında yatan gerçeği, “namuslu bütün futbol paydaşlarının bildiğini” aktaran Hacıosmanoğlu, “Sizin 3 Temmuz sürecinde alamadığınız, almadığınız adil ve adaletli kararların, bugün Türk futbolunu taşıdığı nokta budur. Hukuki mücadelemizin Avrupa’da sürdüğünü, oradan başınıza nelerin geleceğini, Türk futbolunu nasıl yakacağını çok iyi biliyorsunuz. Hem kasti hatalarla, verdiğiniz cezalarla, camiamızdan bulduğunuz yandaşlarla bizi yıldıracağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bu bizim namus davamızdır. Bu maçı küme düşme noktalarına da getirseniz bu namus davamızdan vazgeçmeyeceğimizi tekrarlıyoruz” diye konuştu

Hacıosmanoğlu, 1 yıldır UEFA ile mali kriterler konusunda sürekli yazıştıklarını, isteklerini yerine getirdiklerini ifade ederek, şunları söyledi:

 “Sermaye artışı konusunda inanmıyorlardı. Yapınca teşekkür ettiler, böyle bir işlemi başarabildik diye. Hiçbir sorunumuz kalmadı. Yarattığımız kaynaklarla ve kulüp içinde yaptığımız işlemlerle artıya geçtik. Düşünün ki kendi camiamızdan bile yaptığımız işlemleri, Trabzonsporluluğa sığmayacak şekilde kamuoyuyla paylaşan insanlar çıktı. Siz Trabzonspor’la uğraşın. Herkes yaptığının bedelini bu dünyada ödemezse diğer dünyada ödüyor. UEFA, Beşiktaş ve Galatasaray’la ilgili TFF’yle toplantı yapmaya İstanbul’a geliyor. Trabzonspor’un mali konularda sıkıntısı olsaydı Federasyon o toplantıya bizi de davet ederdi. Agresif gibi görünmüş de olsak, tek istediğimiz ahlak, adalet ve temiz futbol. Sahaya her iki takımdan 11 kardeşimiz çıkıyor. Kim alın terini akıtıyorsa o maçta Allah ona başarıyı nasip etsin ama onun dışındaki etkenlerle değil.”

– “Federasyon’da temsilcimiz yok”

Hacıosmanoğlu, taraftarların UEFA’ya şike sürecindeki tutumu nedeniyle tepki gösterecekleri yönündeki söylemlerle ilgili olarak da “UEFA temyiz kurulunun gerekçeli kararını bekliyoruz. Ondan CAS müracaatından sonra FIFA’nın devreye girmesiyle nelerin yaşanabileceğini herkes görecek. Taraftarlarımızın bu süre içerisinde sağduyulu olmalarını ve hukuki sürecin tamamlanmasını beklemelerini rica ediyorum. Ondan sonra Trabzonspor sevdalılarının yapacakları vardır” dedi.

“Trabzonlu olan TFF’deki yöneticilere ilişkin” bir soru üzerine de Hacıosmanoğlu, “Bizim Trabzonspor’umuzun temsilcisi yok TFF’de. Olsa zaten hissederdik ama Trabzonspor’u sahibi gibi görüp de kendileri yönettiği zaman ‘kulüp benimdir’, onun dışında ‘ben muhalefet ederim’ diyen insanların temsilcileri var Federasyon’da. Trabzonspor sevdasını içinde taşıyan bir insan orada görev yapıyorsa ve Trabzonspor sahada bu şekilde hakemler tarafından doğranıyorsa, örnek vereyim ben orda olsam bariz hatalar Trabzonspor’a yapılacaksa o hakemler orada maç yönetemezler. Onun için orada bizim temsilcimiz yok” ifadesini kullandı.

Hacıosmanoğlu, “havuz sisteminden bazı takımların çıkmasına yönelik söylemler” üzerine de şunları söyledi:

“Havuz dediğiniz zaten maddi boyutuna bakmayın, şu anda Türk futbolu bir buzlu havuzun içerisinde ve boğulmak üzere. Onun için Türk futbolunu o havuzun içerisinden çıkarıp gerçek manada geleceğimize hizmet eden bir noktaya taşıyalım. Yoksa su dolu havuzun içerisinde Türk futbolunu boğduktan sonraki, ondan sonraki havuzların hiçbirinin getirisi yok size. Onun için ciddi olarak bakmıyoruz. Bir ihale yapılmış ve ihalenin sonuna kadar kanunen devam etmek gerekiyor. Hiçbir şey yapamazsınız. Ondan sonra kendisini düşünenler o konuda bir girişim yapar ama bir konsensüs sağlanmadıktan sonra kulüplerin bireysel olarak bir şey yapacağını sanmıyorum.”

– Özer ve Hakan’ın bonservis durumları

Hacıosmanoğlu, kiralık olarak kadroda bulunan Özer Hurmacı ve Hakan Arıkan’ın bonservisleri konusunda ise, “Özer bizim oyuncumuz. Bonservisini almaya çalıştık devre arasında, olmadı. Sezon sonundan itibaren de Özer, Trabzonspor’da oynayacak. Hakan’ı kiralık aldık. O da futbolu Trabzon’da bırakacağını söylüyor. Cenab-ı Allah nasip ederse bizim de amacımız onun futbolu Trabzon’da bırakmasını sağlamak” diye konuştu.

Hacıosmanoğlu, “Hakem hatalarına ilişkin hazırladığınız görüntüleri futbol içerisindeki bazı yerlere gönderecek misiniz” şeklindeki bir soruya da “Balıkesir maçından sonra İstanbul’a döndüm. Dönünce başkan ile buluştuk ve bu toplantıyı yapacağımı söyledim, ‘ikinci yarıda hakem hataları olmayacak’ dedi ve ben toplantıyı ertelemiştim. Bize, olmayan maddelerden cezaları veren insanlara sadece görüntülerle değil farklı bir şeyleri de ortaya çıkarıp, arka planları da ortaya çıkarıp kamuoyuyla delilleriyle paylaşacağımız şeyler olacak” yanıtını verdi.

– Takımı sahadan çekme düşüncesi

Hacıosmanoğlu, “Fenerbahçe maçı öncesi bariz hakem hatası olması halinde takımı çekeceği söylemlerinin diğer maçlar için de geçerli olup olmadığı” şeklindeki bir soruya şu yanıtı verdi:

“Bu düşüncem aynı şekilde devam ediyor. Ligin her türlü kirli işlerine karışan başkanlarına camiaları sahip çıkıyor ama bizim camiamızdan bazı isimler açıklama yapıyor, ‘Sen kim oluyorsun da takımı sahadan çekiyorsun’ diye. Biz yönetimiz, karar verdik mi takımı sahadan çekeriz. Ne kadar ciddi olduğumuzu bundan sonraki maçlarda da görecekler. Bizim amacımız bu hataların olmaması. Fenerbahçe maçında bizim aramamızdan hakem etkilendi, penaltıyı vermedi diyorlar. Bülent hoca kimsenin aramasından etkilenecek bir hakem değil. Kendisine de teşekkür ediyorum. Kendisini maçtan sonra da aradım teşekkür etmek için ve yaşananlardan dolayı üzüntü duyduğumu belirtmek için ama görüşemedim. Kendisi o maçta etkilenmedi. Etkilenseydi aslında bizim aleyhimize de hata yaptılar. Bakıldığında takımımızın en agresif oyuncusu Aykut Demir’dir. Tekvandocu, komanda diyorlar ona ama sahada nasıl şamar yediğini hepiniz gördünüz. O şamarın cezası kırmızı kart değil başka da olabilirdi. Demek bizim aramamızdan değil, ortada bir maç yönetti. Ona rağmen ‘etkilendi de penaltı vermedi’ diyorlar. Niye diyorlar, çünkü alışmışlar ceza sahası içerisinde düştüğünde, takım sıkıştığında, puana ihtiyacı olduğu zamanda kurtarıcı melekleri onlara yetiştiği için o maçta onlara yetişmedi. Ben tekrar Bülent hocaya gösterdiği performanstan dolayı teşekkür ediyorum.”

– “Biz Trabzonspor için eğer gerekiyorsa kapalı cezaevinde yatmaya da hazırız”

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun verdiği karara itiraz edeceğini söyleyen Hacıosmanoğlu, “Hakemi aramanın suç olmadığı yazıyordu ama değiştirdiler. Bundan sonra hakemi ararsanız 3 ay ile 1 yıl arasında ceza verecekler. Onlar hakemi aramayı sportmenliğe aykırı hareket olarak değerlendirdiler. Bülent hocanın onlara ‘başkan beni aradı ve sportmenliğe aykırı hareketler yaptı’ deseydi o zaman biz cezayı çekmeye hazırız ama bizim onunla neler konuştuğumuzu kendisi biliyor. Öyle bir şey yazmayacağını da biliyorum. Karakterli bir arkadaşımızdır. O yüzden verilen ceza hayali bir cezadır. Eğer Tahkim o cezayı kaldırmazsa elbette ki bizim de yapacaklarımız vardır. ‘Bu toplantıyla ilgili ceza alacak mısınız’ derseniz, biz yaşadığımız haksızlıkları ortaya koyuyoruz. Onları da ortaya koyarken üslubumuzu kullanıyoruz. Biz Trabzonspor için eğer gerekiyorsa kapalı cezaevinde yatmaya da hazırız. Onu da göz önüne aldık” ifadesini kullandı.

Bülent Yıldırım’ı aradığında TFF’nin UEFA’dan fikir almasını değerlendiren Hacıosmanoğlu, “Bir federasyon düşünün ki böyle bir olay için UEFA’yı arayıp yardım istiyor. O zaman UEFA hakemi değişme dediyse ve öğütte bulunduysa, sen onu yaptıysan tebrik etmek lazım Federasyon’u. O zaman UEFA’nın verdiği tüm kararların tersini niye yapıyorsun? UEFA’nın Türk futbolunun temizlenmesi adına ve ileriye dönük gençliğe örnek olması adına verdiği kararların tam tersini yaptığınız noktada UEFA’nın fikrine niye başvuruyorsunuz ki? Burada acziyet içerisinde görüyorum bu davranışı” dedi.

– Federasyon seçimi

Hacıosmanoğlu, haziran ayında Futbol Federasyonu’nun yapacağı seçimle ilgili düşüncelerini açıklayarak, “Böyle gitmeyeceği ortada. Haziran ayında da Federasyon seçimi var. Trabzonspor bugüne kadar seçimlerde aktif gibi göründüğü dönemde bile kaybeden oldu. Trabzonspor adına temsilciniz var mı diye soruldu. Trabzonspor’u yönetenlerin Trabzonspor’un haklarını koruyacak temsilcileri oraya koyması lazım. Sadece bizim için değil Anadolu takımlarının haklarını da koruyacak, daha adaletli davranacak temsilcilerin oraya seçileceğine inanıyorum” diye konuştu.

Bir gazetecinin, “Mevcut yönetimin denetlenmesi için mali konularda bir başvuruda bulundunuz mu” şeklindeki sorusuna ilişkin ise Hacıosmanoğlu, “Bu kulüpten şüphelenmeye başladım. İki veya üç kişinin bildiği konudan nasıl haberiniz oluyor? Şaibeler söyleniyor. Ben kulübün detaylarıyla incelenmesini kendim talep ettim ve İçişleri Bakanlığına dilekçe verdim” dedi.