Üsküdar Belediyesi Avrupa Şampiyonu

Diğer Dallar
İspanya’da gerçekleştirilen şampiyonada Üsküdar Belediyesi, 2012 Avrupa Spor Başkenti olan İstanbul’u temsilen Avrupa’da yılın ilk büyük başarısına imza atarken, ferdi yarışmalarda 6...
EMOJİLE

İspanya’da gerçekleştirilen şampiyonada Üsküdar Belediyesi, 2012 Avrupa Spor Başkenti olan İstanbul’u temsilen Avrupa’da yılın ilk büyük başarısına imza atarken, ferdi yarışmalarda 6 bin metrelik yarışta Belediye sporcularından Belaynesh Jemama altın, Aslı Çakır Alptekin ise gümüş madalya kazanarak tarih yazdı. Yarışta ayrıca milli sporcularımız Almitu Bekele Degfa, Bahar Doğan, Özlem Kaya ve Gülcan Mıngır da elde ettikleri derecelerle şampiyonluğa katkı sağlayan isimler oldular. 
 
Şampiyonlar Şehri Üsküdar
 
Öte yandan Avrupa Şampiyonluğu’nu kazanan Üsküdar Belediyesi sporcuları kulüp başkanı Mecit Çetinkaya ve Başkan Danışmanı Sadık Albayrak ile birlikte elde ettikleri başarı sonrası Belediye Başkanı Mustafa Kara’yı makamında ziyaret ettiler. Düzenlenen törene ayrıca İstanbul İl Spor Müdürü Numan Güzey de katılırken bir konuşma yapan Mustafa Kara şunları söyledi:
 
“Avrupa’nın en büyük şehirlerinin, Büyükşehir Belediyeleri ve dünyaca ünlü spor kulüplerinin desteklediği takımların yarıştığı bir turnuvada, bir ilçe belediyesi takımı tarafından elde edilen 5 yılda 3 şampiyonluk ve 2 ikincilik çok önemli bir başarıdır. Gururla ifade etmeliyim ki, bu ve benzer başarılarımızdan sonra Avrupalı spor camiası, 2012 Avrupa Spor Başkenti olan İstanbul’un daha bir farkına vardılar. Sportif faaliyetlerimiz hakkında araştırmalar yapmaya, heyetler göndermek suretiyle, Raporlar hazırlamaya başladılar. Şehrimizi ve ülkemizi, gençlik ve spor camiamızı uluslararası arenada bu şekilde temsil etmek bizler adına, Üsküdarlılar adına bir gurur vesilesidir. Bizler de gençlerimizi sporla geleceğe hazırlamak için düşünüyor, plan ve projeler yapıp hayata geçirmek için çalışıyoruz. Bu anlamda, Toplumda Sporu Tabana Yayma adını verdiğimiz çok kapsamlı, sürdürülebilir bir proje hayata geçirdik. Bütün projelerimizin ana çatısını oluşturan ve yaklaşık olarak 3 yıldır devam eden proje, başta atletizm olmak üzere bütün spor branşlarında titiz bir şekilde uygulanmaya devam ediliyor. Üsküdar Belediyesi olarak sportif anlamdaki çalışmalarımızın ve başarılarımızın mihenk taşı ve özeti bu projedir. Üsküdar Belediyesi olarak projelerimizi elbette yerel düzeyde gerçekleştiriyoruz ancak gerçekleştirdiğimiz sportif etkinlikleri hiçbir zaman Üsküdar’la sınırlamıyoruz. Birçok sportif etkinliği, tüm İstanbul’la, tüm Türkiye’yle, hatta tüm dünyayla birlikte gerçekleştirerek gençlerimizin uluslararası bir vizyonla yetişmesi için de gayret serf ediyoruz. 8 ayrı branşta faaliyet gösteren Üsküdar Belediyesi Spor Kulübümüzü adı artık “Şampiyonlar Şehri” olarak anılan Üsküdar’ımız adına bir gurur ve onur vesilesi sayıyor, bu başarılarda emeği geçen tüm arkadaşlarımı bir kez daha kutluyorum.”
 
Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Mecit Çetinkaya ise yaptığı konuşmada uzun yıllardır kros dalında İspanyollar ve Portekizlilerin ellerinde bulundurdukları hakimiyete son verdiklerini, kros deyince akla artık Türkiye ve Üsküdar Belediyesi’nin geldiğini ifade etti. Üsküdar Belediyesi’nin kısıtlı imkanlara karşın iyi niyetle ve büyük bir azimle spora yatırım yaptığını, buna İl Spor Müdürlüğü’nün de büyük katkı verdiğini belirtti.
 
Konuşmalar sonrası Belediye Başkanı Mustafa Kara, Avrupa Şampiyonu sporcuları kutlayarak kazandıkları başarı nedeniyle tek tek kutlayarak ödüllendirdi.